Úvaly vyhlásily soutěž o silnici s nejvíce dírami. Kterou vyberete?

  |  

Jaro se blíží mílovými kroky a je čas spočítat škodu, kterou natropila zima na silnicích. V Úvalech zapojili své občany. Ti mají vybírat silnice, které by nejvíce potřebovaly opravit.

 

Které jsou ty nehorší?

A místní se skutečně činí: „Vůbec nerozumím tomu, jak se může v normálním českém městeš v roce 2016 vyskytovat něco jako je ulice U Výmoly a U Kaberny. Je to minimálně ostuda…,“ píší a rovnou připojují návrhy na nejhorší ulice. Těmi by měly být třeba Lužická, Mánesova, Bezručova, Husova nebo Pražská. Své tipy mají psát místní na e-mail investice@mestouvaly.cz, nebo na Facebook města.

 

Opravovat se bude

Radnice slibuje, že nahlášené silnice opraví: „Opravy proběhnou tzv. žehličkou a rychlozástřikem - turbem. Nejedná se o plošnou rekonstrukci ulic, ale o opravy lokálních vad v asfaltových ulicích. Opravy budou probíhat v případě příznivého počasí již od cca poloviny dubna.“ Dále město upozorňuje, že některé z ulic města projdou kompletní rekonstrukcí a hlásit, že se zde nacházejí výmoly tedy netřeba. Půjde o ulice Škvorecká, Havlíčkova, Pražská, Podhájí, Dobročovická, Denisova, Erebenova, Vydrova, Klánovická, Čelakovského, Föresterova, Komenského a Nerudova.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru