V Českém Brodě angažovali asistenty prevence zločinu, potkáte je v ulicích

Asistenti budou působit hlavně na přechodech
06.03.2016 - 15:24   |  

V ulicích Českého Brodu můžete potkat asistenty městské policie, kteří mají dohlížet nad městským pořádkem. Jde o pracovníky městské policie, kteří ale nemohou zasahovat do práv a svobod občanů.

Budou dohlížet u škol

„Asistenti mají v náplni práce hlavně dohled na přechodech u škol a jiných frekventovaných místech, dohled nad dodržováním pořádku a čistoty ve městě, pochůzkovou činnost a komunikaci s občany. Asistenti mohou přijímat od občanů jejich připomínky a podněty,“ píše město. Místní doufají, že takto se ještě více uvolní ruce policistům: „Když je nová výpomoc co bude dělat částečně práci za Městskou policii tak určitě uvidíme více městskou policii v ulicích a ne často na dosahu a nebudeme odkazováni na státní policii protože městská neslouží. Už se těším na to zlepšení,“ píší českobrodští.

 

Nemají stejnokroj

Asistenti jsou pracovníky Městské policie Český Brod, a jejich mzda je hrazena z prostředků úřadu práce. Rozlišení asistenta od strážníka je vcelku snadné. Strážníkův stejnokroj obsahuje například nápis městská policie, odznak nebo služební číslo. Asistenti žádný z těchto prvku nemají a jsou označeni nápisem Asistent prevence kriminality Český Brod.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru