Vejce pro Karlův most

Vejce tenkrát měla být uvařená, takže pro stavbu nepoužitelná
Zobrazit fotogalerii (2)
10.03.2016 - 17:00   |  

Znáte Vajíčkový kongres? Víte, že Velvary měly být dodavatelem vajec pro Karlův most? Kongres se blíží, buďte u toho.

Muzeum Karlova mostu chystá opravdu nevšední zážitek – Vajíčkový kongres. Po více než 600 letech přinese „Velvarský Spolek Natvrdlých“ vejce na Karlův most. Ta předají Pražanům. Jedná se o akt, který se dle legendy odehrál při stavbě Karlova mostu. Velvarští se podle ní obávali toho, aby vejce dorazila v pořádku a tak je nechali uvařit. Vařená už samozřejmě pro stavbu nebyla použitelná.

Čtěte dál: Vlajku Tibetu vyvěsí stovka středočeských radnic

Dlouhý pochod

Místní půjdou do Prahy pěšky. Třicetikilometrový pochod bude zakončen právě na mostě, kde 21. března v 11 hodin dopoledne projde slavností průvod. Velvarští včele se starostou Radimem Wolákem přijdou s vejci, která předají řediteli Muzea Karlova Mostu Zdeňku Bergmanovi a zástupcům hlavního města.

Čtěte také: Ach, ta paměť

Celodenní kongres

Během kongresu se dozvíte zajímavosti o stavbě Karlova mostu. Akce bude i ryze praktické, uvidíte například hašení vápna podle vzoru středověkých stavitelů. Vzhledem k nadcházejícím Velikonocům je pro návštěvníky připraven i workshop malování vajíček. V kavárně Muzea Karlova mostu pak můžete ochutnat vajíčkové speciality.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru