V Říčanech propojí Táborskou a Šumavskou ulici. Co se na tom místním nelíbí?

  |  

Říčany chtějí propojit dvě ulice, Táborskou a Šumavskou ulici. Za tím účelem vykoupilo pozemek, který mezi silnicemi leží. Ne všichni místní tuto změnu vítají. 

Cena až po projektu

„Realizací propojky dojde ke zlepšení dopravní obslužnosti lokality a zároveň k realizaci definitivního povrchu komunikace Dukelská pro dopravu, ke zlepšení přístupu chodců k lesu, k ulici Na Kavčí skále a k domovu důchodců od nádraží či nemocnice,“ vysvětluje Monika Burešová z oddělení investic. Cena projektu bude známá, až po jeho vyprojektování.

 

Pro pěší ano, pro auta ne

Ne všichni místní změnu vítají, problém vidí hlavně v tom, že dříve klidná Táborská se stane hojně frekventovanou: „Jako obyvatel Táborské ulice jsem zásadně proti tomu, aby komunikace byla průjezdná všem motorovým vozidlům!“ tvrdí místní. „Zprůchodnění pro pěší (tj. aby tam nebylo bláto, dalo se projet s kočárkem, případně na kole či bruslích) rozhodně uvítám, ale význam silnice pro motorová vozidla v daným místě vůbec nechápu,“ zní další hlas. Město si však změnu pochvaluje: „Jde o strategické propojení a trvalo dlouhé roky, než město pozemek získalo do svého majetku. Nakonec se jednání začala ubírat dobrým směrem. Propojení Táborské a Šumavské přinese změnu, zejména pro pěší,“ říká starosta Vladimír Kořen.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru