Na trati na Kolín jezdí vlaky až 160 kilometrů v hodině. Je to ale bezpečné?

Vlak usmrtil člověka
03.06.2016 - 15:33   |  

Vlaky na trati na Kolín mohou jezdit až 160 kilometrů za hodinu. Bohužel, hned první den po zvýšení rychlostního limitu si tato trať vyžádala svou oběť...

Trať z Prahy do Úval prošla v posledních letech proměnou. Na této trati jezdí nejenom lokální spoje, ale také rychlíky, včetně třeba Pendolina. Jde tedy o velmi důležitou a frekventovanou trať. Všechny, kteří touto tratí jezdí právě dálkovými spoji, tak jistě potěší zpráva o tom, že prvního června skončilo omezení, které omezovalo maximální rychlost mezi Prahou a Úvaly.

 

První oběť zvýšené rychlosti?

Bohužel, vzápětí poté, co se rychlost na této trati zvýšila, zde došlo k neštěstí. Chodce srazil rychlík jedoucí z Budapešti do Hamburgu. Ačkoliv se mezi lidmi povídá, že tuto osobu stáhl projíždějící rychlík, ve skutečnosti ho vlak srazil vedle nádraží. Je tedy možné, že neukázněně přebíhal zde velmi široké kolejiště.

 

Dbejte osobní bezpečnosti

Po této trati je hned několik přejezdů, které jsou chráněny závorami a kam se tedy kdokoliv v případě neukázněnosti dostane. Na těchto přejezdech je však rychlost omezena na 120 kilometrů v hodině, mimo přejezdy a přes to stále v obci se však prohánějí již zmíněnou rychlostí 160 kilometrů v hodině. Dotčené městské části a obce se tak snaží apelovat na občany, aby nepřebíhali kolejiště a na nádraží stáli v bezpečné vzdálenosti od kolejí.

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru