Foto: Gepardí čtyřka v akci

Vypadají dospěle...
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Gepardí čtyřčata dostala neobvyklý dárek - basketbalové míče. Jak na ně reagovala? A zda se zapojila do her i matka Savannah, se podívejte na naši fotogalerii.

Beatrice, Bella, Benji a Becky jsou populární gepardí čtyřčata, která se narodila 21. listopadu 2014 v pražské zoo.Ve čtvrtek, kdy jim je devatenáct měsíců, jsou již gepardí samičky stejně velké jako jejich matka Savannah. Prodloužená šedá srst na krku a zádech, která je pro mláďata gepardů typická, už jim téměř vymizela, jenom její zbytky ještě odlišují koťata od matky. Gepardí sestry jsou však stále velmi hravé, a proto měly velkou radost z basketbalových míčů. Všechny čtyři samičky si balony kutálely po trávě výběhu, válely se s nimi na zádech, vzájemně se honily a také se je snažily ulovit. Jejich nadšení neodolala ani Savannah, která se k řádění svých potomků připojila. 

 

Je samozřejmé, že síle gepardích zubů neodolá ani basketbalový míč té nejvyšší kvality, a tak balony určitě dlouho nevydrží. Doporučujeme proto gepardí pětku navštívit co nejdříve, protože pohled na jejich sportovní výkony, i když s basketbalem nemají nic společného, je mimořádným zážitkem.

 

Nedílnou součástí chovů v moderních zoologických zahradách je také poskytnout zvířatům možnost se zabavit, ale tato činnost (odborně zvaná enrichment) nesmí být pravidelná a stejná. Pokud by se stala rutinou a stereotypem, tak už z ní zvířata potěšení mít nebudou. Chovatelé proto balony občas z výběhu vyndají, čímž zároveň alespoň trochu prodlouží jejich životnost. 


Životní styl

Zdraví

Hobby