Předčasné volby ve středu Čech. Jak to vypadá s účastí?

V Drahelčicích dorazila během prvních dvou hodin skoro desetina obyvatel
Andrea Aldorfová
V Drahelčicích dorazila během prvních dvou hodin skoro desetina obyvatel

Ranní začátek předčasných voleb si nenechali ujít občané Drahelčic, přes padesát jich dorazilo již během prvních dvou hodin. Naopak ve Svatém Janu pod Skalou účast příliš vysoká nebyla.

reklama

Dnes v sedm ráno odstartovaly předčasné volby do obecního zastupitelstva ve dvanácti obcích v celé České republice. V našem kraji probíhají volby v Drahelčicích, Svatém Janu pod Skalou, Jarpicích, Zbuzanech a Kolajích.

Co stojí za předčasnými volbami? Nespokojení občané i hádky v opozici.

Volební účast v Drahelčicích od rána stoupá

"Momentálně nám přišlo už padesát jedna voličů a další stále přicházejí. Považujeme to za úspěch, je teprve devět hodin ráno. Počítáme s vysokou účastí," říká členka volební komise v Drahelčicích.

Zavane do Drahelčic čerstvý vítr? Dočkají se občané konečně mateřské školky? Kandidáti chtějí vylepšit kulturní a společenský život v obci. Slibují i spolupráci s dalšími obcemi.

Ve Svatém Janu pod Skalou stále čekají na více voličů

Ve Svatém Janu pod Skalou se k volební urně dostavilo k

desáté hodině ranní celkem třicet šest voličů. "Z očekávaných sto třiceti voličů se prozatím dostavilo pouhých třicet šest. Doufáme, že se občané dostaví v co největším počtu. Volby jsou pro nás důležité," říká člen volební komise.

Volební místnosti se uzavřou dnes v deset hodin večer. Do té doby mají občané ještě příležitost přijít vyjádřit svůj názor a zasadit se tak o směřování budoucnosti obce, ve které žijí.

 

 

 

reklama
#volby #předčasné volby #volby do obecních zastupitelstev

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.