Předčasné volby ve středu Čech. Jak to vypadá s účastí?

V Drahelčicích dorazila během prvních dvou hodin skoro desetina obyvatel
16.07.2016 - 17:13   |  

Ranní začátek předčasných voleb si nenechali ujít občané Drahelčic, přes padesát jich dorazilo již během prvních dvou hodin. Naopak ve Svatém Janu pod Skalou účast příliš vysoká nebyla.

Dnes v sedm ráno odstartovaly předčasné volby do obecního zastupitelstva ve dvanácti obcích v celé České republice. V našem kraji probíhají volby v Drahelčicích, Svatém Janu pod Skalou, Jarpicích, Zbuzanech a Kolajích.

Co stojí za předčasnými volbami? Nespokojení občané i hádky v opozici.

Volební účast v Drahelčicích od rána stoupá

V Drahelčicích mají z volební účasti radost

"Momentálně nám přišlo už padesát jedna voličů a další stále přicházejí. Považujeme to za úspěch, je teprve devět hodin ráno. Počítáme s vysokou účastí," říká členka volební komise v Drahelčicích.

Zavane do Drahelčic čerstvý vítr? Dočkají se občané konečně mateřské školky? Kandidáti chtějí vylepšit kulturní a společenský život v obci. Slibují i spolupráci s dalšími obcemi.

Ve Svatém Janu pod Skalou stále čekají na více voličů

Ve Svatém Janu pod Skalou se k volební urně dostavilo k

Ve Svatém Janu pod Skalou se občané k volbám po ránu příliš nehrnuli

desáté hodině ranní celkem třicet šest voličů. "Z očekávaných sto třiceti voličů se prozatím dostavilo pouhých třicet šest. Doufáme, že se občané dostaví v co největším počtu. Volby jsou pro nás důležité," říká člen volební komise.

Volební místnosti se uzavřou dnes v deset hodin večer. Do té doby mají občané ještě příležitost přijít vyjádřit svůj názor a zasadit se tak o směřování budoucnosti obce, ve které žijí.

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru