Dopravní omezení v Radotíně, zaparkovat je celkem problém

 

Pokud se v následujících týdnech chystáte do Radotína, měli byste se obrnit trpělivostí. Až do konce prázdnin zde totiž budou komplikovat místní dopravu a parkování v centru souběžně probíhající stavební práce na náměstí Osvoboditelů.

První dopravní omezení je dlouhodobě plánováno a souvisí s výstavbou parkoviště na náměstí Osvoboditelů v místě dosavadní zásobovací komunikace spojující ulice Na Betonce a Na Výšince. Celý začátek jednosměrné komunikace se bude upravovat a v místě její pomyslné osy vznikne dvaadvacet nových parkovacích míst.

V Radotíně se koná tradiční Neckyáda. Letos na ni dorazil i Babiš. 

Původní záměr byl realizovat tuto investiční akci v prvním čtvrtletí, nicméně vše zbrzdilo projednání s Kolektory Praha, a.s. Firma spravuje zařízení pod zemí, které nesmí přijít stavbou k úhoně. "Po měsících jednání se vše podařilo sladit a parkoviště se začalo budovat 11. července. Vše bude probíhat až do konce srpna. Po tuto dobu bude vozovka uzavřena od ulice Na Betonce až za objekt číslo popisné 1362, obousměrně do ní bude možné vjíždět ve směru od Radotínského potoka," popsal tajemník městské části Praha 17 Pavel Jirásek.

Radotín, Dobřichovice nebo Černišice? Kde mají lepší sportovní halu?

Také druhá uzavírka bude trvat až do 29. srpna, konkrétně v ulici Na Betonce. Důvodem jsou pokračující práce při výstavbě etapy A Centra Radotín. "Vše, co bylo možné provést protlakem pod ulicí, bylo dokončeno a nyní je nutné ulici uzavřít kvůli stavbě kanalizace. Neprůjezdný úsek bude možné objet pod železniční tratí a podél potoka po trase Vrážská – Horymírovo náměstí – náměstí Osvoboditelů – Prvomájová," dodal Jirásek. V Radotíně však nejde o žádnou výjimku. Ať vyjedete kamkoli, máte pocit, že je rozkopaná půlka repuliky. 

 

Přes železniční přejezd Vrážská – Na Betonce bude možné nadále zajíždět pouze na parkoviště před OC Albert (na jehož východní části ale bude umístěno zařízení staveniště výstavby parkoviště) a na odstavnou plochu pod ním, zbytek ulice bude zaslepen.


Životní styl

Hobby