Festivaly jídla už nejsou jen v Praze, jeden se bude konat v Říčanech

Podobné pochoutky se budou podávat v Říčanech na festivalu...
  |  

Zatímco v Praze snad není víkend, aby se zde nekonal nějaký festival jídla, v jiných městech je situace podstatně horší. Naštěstí už se ale začínají probouzet i jiná města. Jako například Říčany, kde se bude konat první ročník Street food festivalu, tedy oslava pouličního jídla. 

Festival se bude konat v Říčanech na ulici 17. listopadu, a to 22. září, tedy ve čtvrtek, což je poněkud překvapivý den pro pořádání festivalu. "22. 9. je mezinárodní den bez aut, bude zavřena hlavní ulice, a tak to vlastně cele vzniklo," sdělili pořadatelé akce. Ulice se uzavře od deseti hodin do půlnoci, a to od náměstí až po Štefánikovu ulici. Na dočasné pěší zóně půjde o skutečnou oslavu pouličního života. Od rána se bude možné po městě projet na kole bez obav z automobilů. 

 

Ochutná se i místní kuchyně

Pozitivní je, že pořadatelé dali šanci také místním podnikům, aby se zde předvedli. "Lidé se mohou těšit z ochutnávky restaurace Na Jurečku, restaurace U Labutě, Fialky, Dart's Pubu a spousty dalších," uvádí pořadatelé.

 

Zábava pro malé i velké

Hrát zde budou také místní kapely, nebudou chybět stánky s pivem a vínem. Zájemci se mohou zúčastnit také pivní štafety pětičlenných družstev, kdy muži pijí velké pivo a ženy malé. Návštěvníci si mohou zahrát fotbálek nebo pingpong, zábava se najde i pro malé: "Soutěže, kreslení na ulici, koloběžkový slalom," na to se prý mohou malí návštěvníci těšit.