Policisté pátrají po dvou dívkách: Ztratily se u poděbradského jezera, jedna má cukrovku

Dívky se ztratily včera odpoledne
Zobrazit fotogalerii (4)
04.06.2017 - 14:00   |  

Středočeská policie nemá příliš klidu ani během tohoto víkendu. Byla jim totiž nahlášena ztráta dvou dívek, které přijely s dětským domovem na jezero v Poděbradech. Znáte je a tušíte, kde by mohly být?

Pátrání trvá od včerejšího odpoledne, kdy se dívky ztratily na jezeře v Poděbradech, kam jely v rámci výletu s dětským domovem. "Kolem půl čtvrté zjistila vychovatelka, že se dívky nevrátily z toalet. Sama prohlédla okolí a následně požádala i plavčíka, aby vyhlásil jejich jména s výzvou k návratu. Dívkám také zmizely osobní věci," uvedla tisková mluvčí středočeské policie Jana Štěinerová. 

Oběma dívkám hrozí nebezpečí

Dívkám z dětského domova, které nejsou připraveny na samostatný pohyb, hrozí nebezpečí. Starší Markéta Nekolná se narodila v roce 2002. Má štíhlou postavu a cukrovku, díky které je nucena 3x denně aplikovat inzulín, který ovšem nemá aktuálně při sobě. Poslední dávku dostala ještě v domově. Dobře se dá poznat i podle toho, že má předkus.

Druhou slečnou je Natálie Höpflová, která je ročník 2003. Má silnější postavu a středně dlouhé hnědé vlasy. 

Policie samozřejmě vyzývá občany z blízkého i širokého okolí, aby podali jakékoliv informace, které by jim mohly v pátrání pomoci. Mohou volat na linku 158 nebo na jakoukoliv policejní služebnu. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru