Vezeň na útěku. Na Mladoboleslavsku se patrá po kriminálníkovi

Takhle uprchlý vězeň vypadá. Pokud ho veřejnost někde spatří, měla by okamžitě kontaktovat linku 158.
  |  

Policisté usilovně pátrají po třicetiletém vězni, kterému se podařilo uniknout z pracoviště na Mladoboleslavsku. Sice by neměl být nebezpečný, ale lidé by se ho sami pokoušet zadržet neměli. Jak muž vypadá a co spáchal?

"Třicetiletý Martin Pála utekl z nestřeženého pracoviště výrobního podniku v katastru obce Hlavenec na Mladoboleslavsku včera v době mezi 13:00 do 13:50 hodin," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Tento muž si ve věznici Jiřice odpykává trest za krádež a také omezování osobní svobody. Policisté po něm okamžitě vyhlásili pátrání a dnes zažádali o pomoc i veřejnost. Pohybovat se může po celé republice, nejen ve Středočeském kraji.

Muž měří asi 175 cm, má hubenou postavu, zelené oči a hnědé vlasy. Dobře ho veřejnost může poznat díky jeho velmi výraznému tetování, které se nachází v oblasti krku. Když opustil pracoviště, byl oblečen do šedého vězeňského oděvu.

Vezeň by sice neměl být nebezpečný, nicméně policie vyzývá občany, aby se nepokoušeli muže nijak zadržet a ihned volali na bezplatnou linku 158. Případní svědci mohou také využít telefonního čísla 735 785 806 nebo též navštívit nejbližší policejní služebnu.