Voráček soutěžil s pacienty v Klimkovicích. Nadaci věnoval dalších 88 tisíc dolarů

Voráček předal své sestře symbolický puk
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Hokejista Jakub Voráček společně se svojí sestrou Petrou Klausovou již potřetí pozvali členy eReS týmu ČR na neformální setkání, tentokrát do Sanatorií Klimkovice. V areálu sanatorií pro ně byly připraveny hrátky inspirované rehabilitačním cvičením pro pacienty s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS), kterému se, mimo jiné, v Klimkovicích věnují.

Jakub na každé z dovedností nastavil rekord a úkolem všech ostatních bylo ho v průběhu odpoledne překonat a stát se rekordmanem v dané disciplíně. Až na jednu disciplínu byl Jakub ve všech překonán.

Pro členy týmu, který sdružuje nejen pacienty s RS, jejich blízké a přátele, odbornou veřejnost, ale každého, kdo chce zlepšit kvalitu života pacientů s RS, připravili také primář Sanatorií Klimkovice MUDr. Tomáš Bauko a vedoucí rehabilitace Mgr. Romana Holanová přednášku na téma komplexní rehabilitace pacientů s RS v Sanatoriích Klimkovice.

eReS tým ČR je organizace na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Jedním z jeho zakladatelů je Nadace Jakuba Voráčka a veřejnosti byl představen v květnu 2016. Členem spolku jsou pacienti s RS, jejich blízcí, přátelé, odborná veřejnost a všichni, které téma RS zajímá. K dnešnímu dni má eReS tým ČR již více než 1 300 členů.

Příjemné odpoledne, kterým členy eReS týmu provedly Monika Leová a Andrea Košťálová, zakončilo akustické vystoupení písničkářky Mirky Miškechové. Akce se zúčastnili a vstupem do eReS týmu podpořili pacienty také hokejisté HC Vítkovice Ridera - Rostislav Olesz, Roman Sturz, Jakub Lev a Ondřej Roman.

Setkání bylo ale především prostorem pro navázání osobních kontaktů, neformální popovídání si o všem, co se týká roztroušené sklerózy. "Komunikujeme se členy týmu v průběhu roku e-mailem a online, zasíláme jim eReS Newsletter, ale nic nenahradí osobní setkání a popovídání. Proto v průběhu roku pořádáme v regionech eReS Café a jednou ročně jsme rádi, když je možnost setkat se i s členem č. 93 – Jakubem," říká jedna ze zakladatelek týmu Petra Klausová a dodává:

"Se Sanatorii Klimkovice dlouhodobě spolupracujeme, víme, že rehabilitační péče pro pacienty s RS je zde na velmi vysoké úrovni. Nadace dokonce přispívá na nadstandardní balíčky péče, kterou pojišťovny nehradí. Máme skvělou zpětnou vazbu od pacientů, kteří je využili."

Za každý bod věnoval tisíc dolarů na nadaci

Petra Klausová, ředitelka Nadace Jakuba Voráčka a eReS týmu ČR také od svého bratra Jakuba na akci oficiálně obdržela puk symbolizující 88 000 USD, které Jakub přivezl za rekordní počet bodů získaných v uplynulé sezóně NHL. Jakub se v září 2015, kdy nadaci společně s Petrou, které byla RS diagnostikována, představili, zavázal dávat na nadaci za každý svůj bod 1 000 USD.

Nadaci Jakuba Voráčka založili v roce 2015 sourozenci – Jakub Voráček, hráč NHL za tým Philadelpia Flyers ,a jeho sestra Petra Klausová, které byla tato nemoc diagnostikovaná.

"Vloni jsem na setkání eReS týmu slíbil pacientům, že těch bodů bude letos víc, tak jsem rád, že jsem to splnil," směje se Jakub. "Jsem rád, že jsem Petře mohl prostředky pro pacienty předat právě na setkání týmu, který má v práci nadace důležitou roli, a jsem rád, že jsem se konečně mohl do Klimkovic také osobně podívat. Před námi je ještě 23. června tradiční nadační fotbalový turnaj Hokejky pro Kluka Puka 2018 v Mikulově, kde se lidé pobaví a pomůžou nám získat další prostředky pro pacienty s RS. Máme letos potvrzené skvělé hráče, budou i autogramiády týmů a dovednostní disciplíny pro děti i dospělé," doplňuje.