Obrovský požár v Příbrami: Areál Ravaku v plamenech, vyhlášen je 3. stupeň poplachu

AKTUÁLNĚ: Příbram zasáhl požár v areálu Ravaku
Zobrazit fotogalerii (4)
 

V Příbrami hoří v průmyslovém areálu výrobce koupelen Ravak. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Třetí stupeň bývá vyhlašován, ohrožuje-li oheň části areálu podniku. Hasiči se nemohou do hořící haly dostat, hasí zvenku z výškové techniky. Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková řekla, že v hořící hale se propadla střecha. Zaměstnanci se z areálu stihli včas evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

Podle Kerekové hoří hala, ve které je například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (ANO) řekl, že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem. Na místo se sjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze širokého okolí. "Nikdo nebyl zraněn, situaci řeší hasiči," řekla mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Podle serveru pribram.cz se už teď způsobená škoda pohybuje v řádu desítek milionů. Server to uvedl s odvoláním na Vařeku.

Záchranná služba na místo poslala jednu posádku záchranářů. Podle mluvčí Petry Effenbergerové čekají záchranáři v bezpečné vzdálenosti, kdyby byl potřeba jejich zásah. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Propadla se střecha, hasiči nemohou dovnitř

Kereková po 21:30 řekla, že na hořící hale se propadla střecha. "Hasiči stále nemohou dovnitř, stále platí třetí stupeň poplachu," uvedla. Podle ní budou hasiči pokračovat v likvidaci požáru zřejmě celou noc.

Dorazila také chemická laboratoř hasičů z Kamenice, nenaměřila ale žádné škodliviny unikající do ovzduší. Z místa tedy odjela, místní se nemusejí bát větrat.

Dým byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Hasiči dopravují vodu k uhašení požáru v cisternách, používají také místní hydrantovou síť. Policie uzavřela přilehlou Obecnickou ulici. Podle Kerekové zaměstnanci varovali hasiče, že v hale jsou tlakové lahve, které mohou vybouchnout.

Jak české sklářství dosáhlo vrcholu: Od luxusu a prestiže až po zavařovací sklenice, Více čtěte: ZDE.

Zdraví