VŠO je další ze škol, které umožňují studium od února

Máte vybráno?
Foto: Pixabay
Máte vybráno?

Vysoké školy se snaží vycházet vstříc studentům, kteří si v září zvolili školu, co je nebaví, nebo ke studiu z různých důvodů vůbec nenastoupili. Nemusí čekat až do září, do prvního semestru mohou nastoupit už teď v únoru a od září budou plynule pokračovat druhým.

reklama

Tuto flexibilní možnost nenabízí úplně každá škola. Častěji se s ní setkáte u těch soukromých, které si svých studentů zpravidla více váží. Přidává se k nim například i Vysoká škola obchodní Praha.

VŠO láká uchazeče na zajímavé obory

Na VŠO od února často míří ti, co nejsou spokojení se školou, kterou si vybrali v září. Vysoká škola cestovního ruchu jim nabídne daleko zajímavější obory, jež rozhodně nespočívají jen v nudném sedění ve škole. Na bakalářském stupni se jedná o:

  • Cestovní ruch
  • Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy
  • Služby letecké dopravy v cestovním ruchu
  • Letový provoz
  • Průvodcovská činnost v cestovním ruchu

Na magisterském pak o:

  • Management cestovního ruchu
  • Management leteckých podniků

Obory jsou tedy vhodné zejména pro studenty, kteří chtějí ve svém životě cestovat, pracovat na letišti apod. Není divu, že absolventi bývají nadšení. Vždyť kdo by nechtěl jako součást své práce poznávat svět?

Studium na VŠO připravuje studenty na život

Absolventi VŠO se však nakonec mohou uplatnit na pestré škále pozic. Mají totiž základy marketingu, managementu, psychologie, ovládají dva cizí jazyky. Škola je velmi prakticky zaměřená, spoustu hodin vedou externí lektoři z praxe a během studia se řeší reálné projekty. I u denního studia se chodí do školy jen tři dny v týdnu, takže studenti mají dost času během studia sbírat také pracovní zkušenosti.

Koho by tedy oblast cestovního ruchu lákala, nemusí dlouho čekat. Stačí prostudovat web i Facebook vysoké školy obchodní a podat si přihlášku. Přihlášky do letního semestru jsou přijímány do 28. února.

reklama
#škola #studium #únor #výběr

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.