Obrovská tragédie ve F2: Ve Spa během závodu zemřel Anthoine Hubert

Anthoine Hubert bohužel utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Obrovská tragédie se dnes odehrála na okruhu v belgickém Spa v rámci šampionátu FIA Formule 2. Dvaadvacetiletý Francouz Anthoine Hubert zemřel po těžké nehodě, do které byl zapleten i pilot české stáje Juan Manuel Correa. Ten podle našich informací vyvázl "jen" se zlomenýma nohama a lehce poraněnou páteří.

Závod ve Spa-Francorchamps byl ve druhém kole přerušen kvůli otřesné nehodě Anthoine Huberta z týmu BWT Arden a Juana Manuela Correy z české stáje Sauber Junior Team by Charouz. V té chvíli ještě nikdo nevěděl, co se přesně stalo, informace přicházely postupně. Televizní záznam se však k incidentu nevracel, což byl první znak toho, že se stalo něco opravdu vážného. 

Nešlo dělat vůbec nic

Když jezdci projeli Eau Rouge a zamířili na rovinku Kemmel, Giuliano Alesi ztratil kontrolu nad svým vozem. Francouzský pilot Hubert se po kontaktu roztočil a v obrovské rychlosti se srazil s Američanem s ekvádorskými kořeny Correou. Na místo okamžitě vyrazili lékaři a snažili se oběma pomoci. V případě Huberta však nešlo nic dělat. „V důsledku nehody FIA s politováním konstatuje, že jezdec číslo 19, Antoine Hubert z Francie, podlehl svým zranění a zemřel v 18:35," stojí v oficiálním prohlášení.

Zatímco Hubertovo auto se doslova rozpadlo na kusy, monopost Juana Manuela Correy se "pouze" otočil vzhůru nohama. Vývojový jezdec Alfa Romeo Racing byl převezen do nemocnice, jeho stav by měl být stabilizovaný. Podle našich informací vyvázl se zlomenými dolními končetinami.

Velmi talentovaný pilot

Hubertovi bylo teprve dvaadvacet let, byl testovacím jezdcem Renaultu, pocházel z Lyonu. V roce 2013 vyhrál šampionát F4, loni triumfoval v šampionátu GP3, letos už měl na kontě dvě vítězství ve F2. Byl považován za jednoho z nejtalentovanějších jezdců v seriálu Formule 2 a předpokládalo se, že se brzy dostane i do Formule 1.

„Nemohu tomu uvěřit. Začínali jsme závodit spolu a roky se potkávali na trati. Myslím na jeho rodinu,“ napsal si na Twitteru Hubertův krajan Esteban Ocon, který má v nadcházející sezoně jezdit právě u Renaultu. Není samozřejmě jediný, postupně se přidává v podstatě celý sportovní svět. „Nemohu uvěřit. Přišel jsem o jednoho z nejlepších přátel na okruhu. Antoine, andělé tam budou s tebou. Už teď nám chybíš,“ napsal na sociální sítě Švýcar Louis Delétraz, který dnes jel s Hubertem v tragickém závodě...