V Újezdě nad Lesy se rozpadla vládnoucí koalice

Smírčí jednání nevedla k řešení situace
  |  

Na radnici Prahy 21 proběhlo menší zemětřesení. Opustili ji totiž dva radní, což v důsledku vedlo k rozpadu vládnoucí koalice. Smírčí jednání bohužel nikam nevedla.  

Dva radní odešli

Jako první rezignoval 1. října zastupitel Jan Slezák, jak na funkci člena rady, tak na funkci člena dopravní komise a předsedy bytové komise. Dne 15. října ho následovala místostarostka Karla Jakob Čechová, která byl členkou rady, dále pak komise vzdělávání a výchovy, předsedkyní školské rady a komise životního prostředí. Do úterka 20. října probíhalo smírčí jednání, které bohužel nebylo úspěšné.

 

Koalice na Praze 21 končí

Koalice se tak rozpadla: „Dne 21. 10. 2015 byla vypovězena koaliční smlouva mezi ANO 2011, TOP 09, ČSSD a Pro Prahu. V tuto chvíli začínají probíhat jednání směřující k řešení politické situace v Újezdě nad Lesy a k vytvoření stabilní a funkční koalice,“ uvedla starosta Prahy 21 Zdeněk Růžička za ANO. Podrobnosti a další informace pro vás připravujeme.

 

Nedávno jsme vás informovali, že v Újezdě odešli dva radní.

Psali jsme o tom, že v Újezdě budují nové parkoviště P+R.

 

Volby v roce 2014 vyhrálo na Praze 21 ANO s pěti mandáty, sdružení Otevřený Újezd získalo 3 mandáty, ODS 3 mandáty, TOP 09 2 mandáty.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru