Benešov obnovuje památník obětem války

Od dubna letošního roku probíhá obnova památníku v parku u budovy gymnázia v Benešově v celkové hodnotě 1,8 milionu korun. Tento týden byly instalovány masivní žulové bloky do soklu památníku.

18.07.2015 - 10:19   |  
Stav památníku před obnovou
Zobrazit fotogalerii (3)

 
Pískovcový obklad byl očištěn tlakovou vodou a chemickými prostředky a dočasně deponován v prostoru Táborských kasáren.  Opravena je také betonová deska pod památníkem Sousoší bylo povrchově očištěno od biologického znečištění a měděnky a  byly odstraněny sádrovcové krusty. V okolí objektu byly vyjmuty kořeny prorůstající do stavby. Poškozené kovové texty umístěné na památníku byly demontovány a probíhá jejich restaurování.

Na obnovu památníku získalo město Benešov dotaci ve výši 1,4 mil. Kč od Ministerstva obrany, celkové náklady na obnovu jsou cca 1,8 mil. Kč.

Připraveno podle zprávy Veroniky Mackové z Odboru investic a dotací města Benešov

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.