Na trati Praha - Kolín je od začátku prázdnin výluka. Jak pojedou vlaky?

Trať na Kolín čeká přes prázdniny výluka
  |  

Na trase Praha - Kolín se bude přes ccelé léto urputně opravovat, což si vynutí omezení vlakových spojení, jejich změnu a v jednu chvíli také provoz po jedné koleji. S omezením musí počítat také cestující, kteří budou nastupovat v Klánovicích. 

Během července a srpna budou probíhat práce v mezistaničním úseku Praha-Běchovice - Úvaly, kde budou postupně rekonstruovány všechny tři traťové koleje. Souběžně s touto výlukou se bude opravovat také viadukt Výmola Výmola v Úvalech a ve stanici Úvaly, jehož oprava se protáhne až do 17.8.

Vlaky budou končit v Úvalech 

Z toho důvodu bude na trati 011 Praha - Kolín omezen provoz vlaků končících/výchozích v Úvalech, které budou, jak již bylo avizováno dříve, zkráceny pouze do úseku Praha Masarykovo nádraží - Praha-Běchovice a ve směru do Prahy budou některé tyto vlaky vedeny v mírně upravených časových polohách. Naopak jízdní řád osobních vlaků Praha - Český Brod - Kolín se vrací do pravidelného stavu. Obdobně podle pravidelného stavu budou provozovány osobní vlaky na tratích 012 Pečky - Kouřim a 060 Poříčany - Nymburk.

V Klánovicích vlaky z jednoho nástupiště

Zvláštní pozornost budou muset během letních prázdnin dávat cestující v Klánovicích, kde v některých dnech budou všechny osobní vlaky (v obou směrech) vedeny pouze z jednoho nástupiště. V Úvalech bude do 17.8. nadále pokračovat provoz pouze u nového ostrovního nástupiště, naopak od 18.8. (po ukončení opravy viaduktu) by měly být používány pouze koleje před výpravní budovou.

Výlukový řád až do konce srpna 

Nový výlukový jízdní řád trati 011 bude platit od 1.7.2015 pravděpodobně až do konce srpna, vyjma období 25.7. - 7.8.2015, kdy bude vydán další výlukový jízdní řád. V tomto období budou probíhat práce na nulté (prostřední) koleji, což si vyžádá souběžnou výluku dvou traťových kolejí a tedy pouze jednokolejný provoz v úseku mezi Blatovem a Úvaly. Jízdní řád pro toto období ještě provozovatel dráhy SŽDC nevydal, podle průběhu projednání se předpokládá, že provoz osobních vlaků by měl zůstat v zásadě shodný, jako ve zbytku prázdnin, spěšné vlaky budou v období od 25.7. do 7.8. zrušeny.