Čeští "vlastenci "se zase ukázali, strhli vlajku a prali se policisty, od plic jim vynadala i Simča z Brna

Na protest dohlížela po celou dobu policie
  |   glosa

V pátek se sešli čeští "vlastenci", aby protestovali proti vádě Petra Fialy a drahotě. Ve výsledku se z toho stal boj proti Ukrajině, který vyvrcholil sundáním ukrajinské vlajky z jedné z budov. Přestože akce byla veskrze ostuda, za což účastníky zpražila i známá postavička vlastenecké scény Simča z Brna, v hnutí ANO se podobným aktivitám veřejně tleská.

V průvodu proti vládě se sešla necelá tisícovka těch, co si říkají vlastenci, vybavená českými vlajkami. Z Letné se dav vydal k úřadu a následně pokračoval přes Karlův most na Malostranské náměstí. „My jsme tady doma, žádná Ukrajina,“ skandoval dav při průchodu Prahou.

Došlo také na improvizované proslovy, kdy padaly skutečně velmi zajímavé věty, o které by se možná mohla zajímat policie.

Po cestě průvod zaujala ukrajinská vlajka na jednom z domů, která tam byla vyvěšena jako symbol solidarity. Pro vlastence je ovšem ukrajinská vlajka cosi jako rudý hadr na býka. Došlo tak k prvnímu útoku nejen na vlajku, ale i na policii. Strážníkům se podařilo zástup rozehnat a je s podivem, že nepadla žádná trestní oznámení za útok na veřejného činitele.

Menší skupince se ovšem podařilo následně k budově vrátit a s vypětím všech sil ukrajinskou vlajku českou vlajkou sundat. Policie už na místě nebyla, aby tomuto hrdinskému činu zabránila.

Závěrečné shrnutí jedné z účastnic pak už jen dokresluje, že akce se skutečně vydařila, vlastenci „byli vožralí“ a ostuda to byla pořádná.

ANO už připomíná SPD, mají stejné voliče

Nad celou akcí by se dalo mávnout rukou a říct, že se prostě sešla sedlina české společnosti a že vlastně o nic nejde. Jenže je znepokojivé, že se k těmto lidem hlásí nejen Tomio Okamura a jeho SPD, kde se to dá čekat, ale i hnutí ANO. Záběry z demonstrace sdílely například poslankyně Margita Balaštíková a Berenika Peštová.

Je pochopitelné, že opoziční hnutí má radost z protivládní demonstrace, nicméně pokud paním poslankyním politicky konvenuje vzývání Ruska a Vladimira Putina jakožto našeho ochránce, znamená to, že se ANO definitivně posouvá do oblasti extrémismu ohrožujícího naši vlastní bezpečnost, což potvrzují i slova politologa Jana Charváta pro Čtidoma: „ANO se snaží vyluxovat SPD jejich voliče, jako to dříve udělalo s ČSSD.“ Je to smutný výsledek, když si uvědomíme, že ANO kdysi měla být strana podnikatelů, liberálů a vzdělanců a nyní se za pochodu transformuje na národoveckou partaj Orbánovského typu lákající k sobě zdejší proruskou pátou kolonu.

Zdroj: twitter.com

KAM DÁL: Okamura vytáhl těžký kalibr, mezi Ukrajinci prý je mnoho nakažených HIV