Díky neštěstí Rusové odhalili zlatý poklad. Schovaný byl na dně protržené přehrady

Chtěli byste najít něco takového?
Foto: Pixabay.com
Chtěli byste najít něco takového?

Nečekanou dohru má sobotní neštěstí v ruském Krasnojarském kraji, kde při protržení přehrady zahynulo 15 lidí a dalších pět se pohřešuje. Podle ruských vyšetřovatelů v jednom z objektů původně zatopených kvůli přehradní nádrži byl nalezen uzamčený sejf s 18 kilogramy zlata. 

reklama

Přehrada postavená bez povolení byla součástí zlatých dolů společnosti Sibzoloto. Nádrž zadržovala vody řeky Sejba u obce Ščetinkino asi 200 kilometrů jižně od města Krasnojarsk. Po protržení hráze záchranáři při pátrání po obětech prohledali pět původně zatopených objektů, z nichž část sloužila jako ubytovna horníků.

Záhadný objekt

V jedné z polorozpadlých budov objevili sejf s devíti vakuovými schránkami se zlatem a dalších 14 zapečetěných kontejnerů se zlatým koncentrátem. Jak se sejf do objektu dostal a proč nebyl při napouštění nádrže odvezen, ruská média neuvádějí.

Věci se ujala centrální moskevská kriminální ústředna, která zadržela tři pracovníky dolu a obvinila je z obecného ohrožení. Zlato bylo podle agentury TASS zabaveno a výtěžek z jeho prodeje pokryje majetkovou újmu poškozených.

reklama
#přehrada #zlato #Rusové #poklad

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.