Miliardová pokuta za dieselový skandál. Německá automobilka bude tvrdě platit

Pokuta ve výši 22,5 miliard korun je nakonec pro Daimler
Foto: Profimedia
Pokuta ve výši 22,5 miliard korun je nakonec pro Daimler

Tvrdá pokuta přišla na německou automobilku Daimler. Přes 22,5 miliard korun, kterou firma přijala a nebude se odvolávat. Výrobce automobilů Mercedes pochybil ve chvíli, kdy nesplňoval regulační požadavky. 

reklama

Německá automobilka Daimler zaplatí v souvislosti s takzvaným dieselovým skandálem pokutu 870 milionů eur (22,5 miliardy Kč). Oznámilo to dnes státní zastupitelství ve Stuttgartu. Důvodem je chybná certifikace naftových vozidel.

Oddělení, které se ve firmě zabývá certifikací vozidel, podle státního zastupitelství zanedbalo své povinnosti. Výsledkem pak bylo, že povolení získaly i ty naftové vozy, jejichž emise oxidů dusíku nesplňovaly regulační požadavky.

Státní zastupitelství

Státní zastupitelství se v zásadě řídilo rozhodnutím Spolkového úřadu pro motorová vozidla (KBA), který kvůli problému nechal svolat 684 000 vozidel. Daimler se proti výroku úřadu odvolal a toto odvolání brát zpět nechce. Záleží mu prý na tom, aby byl lépe objasněn výklad právních norem, uvedla agentura DPA.

Firma, která je výrobcem automobilů Mercedes, ve svém sdělení uvedla, že se odvolávat nebude. Dodala, že pokuta nebude mít na hospodářské výsledky firmy za třetí čtvrtletí dopady. Potvrdila tak výhled na toto období.

reklama
#auta #benzin #diesel #automobilka #pokuta

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.