Neznáte ho? Tento muž okrádá seniory a hledá ho Policie ČR

Neznáte muže, který okrádá seniory?
 

Policie České republiky v současné době usilovně pátrá po muži, který má na svědomí okradení hned několika důchodců. Těm se vždy vlichotí do přízně a obere je o hotovost. Po muži, který byl činný hlavně na Mladoboleslavsku, ale policisté jej podezřívají z činnosti i na dalších místech, se pátrá již rok. 

Dvaašedesátiletý Jan Herák se pravděpodobně opakovaně dopouští přečinu podvodu na seniorech. V minulosti byl tento muž za stejný čin odsouzen, avšak do výkonu trestu odnětí svobody nenastoupil. Hledaný se tohoto činu dopouštěl od roku 2014 do současnosti v kraji Středočeském, Jihočeském, Vysočina, Královehradeckém, Zlínském a Jihomoravském, nelze však vyloučit, že se jednání dopouštěl a dopouští i v jiných krajích. 

Pachatel si vždy vyhlédne oběti vysokého věku, kterým se vloudí do přízně tím, že je rodák či v dané obci kdysi dávno pracoval. Pod smyšlenou legendou nutné opravy auta pak seniory požádá o hotovost, kterou přislíbí ještě téhož dne vrátit, k tomuto však nikdy nedojde. Po Janu Herákovi bylo vyhlášeno dne 3.7.2014 celostátní pátrání.
Policistům se však i přes intenzivní pátrání nedaří muže nalézt, Pokud o muži víte něco bližšího, sdělte to na telefonní číslo 724 124 283, linku 158 či na nejbližší policejní stanici.
 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru