Petr Jákl v Karlových Varech zosnoval tajný plán. A prozradil, jak to bude s Janem Žižkou

Petr Jákl i sir Michael Caine měli celou dobu skvělou náladu
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Producent a režisér velkofilmu Jan Žižka Petr Jákl dorazil do Karlových Varů na filmový festival s tajným plánem, který mu vyšel. I když je pravda, že nakonec se přeci jen odchýlil od původní varianty, protože zkrátka občas neumí říci ne...

Petr Jákl byl nadšený, že jedna z největších filmových legend současnosti a držitel dvou Oscarů sir Michael Caine přijal jeho pozvání. Do lázeňského města dorazil v doprovodu své půvabné manželky Shakiry. Převzal zde Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světovému filmu, ale ještě jedno překvapení na něho čekalo.

Tajná světová premiéra velkofilmu

Na chvíli se opět vžil do role pana Boreše, kterého ztvárnil právě ve filmu Jan Žižka. Petr Jákl totiž zajistil pro jednoho z hlavních hrdinů v hotelu Thermal soukromou projekci čerstvě dokončeného historického velkofilmu, který bude pro anglicky mluvící diváky představen pod názvem Medieval.

„Udělal jsem to pro Michaela. Už dříve jsem mu pouštěl ukázky a byl nadšený a já byl natěšený, až mu ukážu celý film. Původně se měl projekce zúčastnit jen on sám s manželkou Shakirou, ale publikum tajné světové předpremiéry se však postupně rozrostlo na padesát diváků,“ potvrdil Čtidoma.cz režisér Jákl, který nedokázal nikomu říci ne. To, co však striktně požadoval od všech účastníků tajné projekce, byla mlčenlivost až do oficiální premiéry filmu.

Hlavní slovo mají Američané

Mlčenlivost však nezabránila pochvalnému hodnocení po skončení projekce. „Film je dokončený, dolaďujeme zvuk a některé vizuální efekty. Hlavní slovo však mají Američani, a tak čekám v podstatě už jen na rozhodnutí, kdy můžeme film distribuovat,“ vysvětluje Petr Jákl, který předpokládá, že do českých kin vstoupí v březnu příštího roku. Přesné datum uvedení v Česku bude jasné poté, co bude stanovena americká premiéra.

Oficiálního promítání se Varech dočkal film Bestsellery o záchraně proslulého nakladatelství, které balancuje nad propastí bankrotu, kterého je Jákl  producentem. I v tomto snímku hraje fenomenální Michael Caine. Diváci na snímek reagovali velmi pozitivně: „Měl jsem z toho velkou radost. Ještě letos bude distribuován do českých kin,“ doplnil Jákl.

KAM DÁL: Jan Žižka by neměl radost. Poslední velká bitva husitů se odehrála u Křeče a skončila totálním fiaskem.