Policejní statistiky: Chaty a domy berou zloději ve Středočeském kraji útokem

 

V zajímavém srovnání krajů se dozvíme, na co si dávat pozor, pokud se například Pražák jede rekreovat do středních Čech. 

Policejními statistikami za první pololetí letošního roku se nezabýváme poprvé. Informovali jsme vás již o tom, v jaké míře se páchaly násilné činy v Praze i Středočeském kraji. Víme rovněž, jaké množství nejrůznějších krádeží proběhlo do konce června 2015 na území hlavního města.

Kdo se domnívá, že Praha v počtu krádeží v každém ohledu vede, toho následující srovnání možná překvapí. V celkové statistice se sice v metropoli kradlo více, v některých oblastech by si však svůj majetek měli více hlídat právě Středočeši.

Chata nebo rodinný dům? Zlodějům je to jedno

Nejvíce krádeží, které policie zaznamenala, spadá do kategorie vloupání do ostatních objektů (1436 případů). Zloději se dále nejčastěji vloupávali do rodinných domů (446 případů) a do víkendových chat (417 případů). Velmi častá byla rovněž vloupání do obchodů, kterých se za první pololetí odehrálo 130. Souhrnná čísla hovoří celkem o 2 685 krádežích vloupáním ve Středočeském kraji.

Vyděšeni o víkendu, na mrtvici po víkendu

Srovnáme-li uvedená čísla s pražským okrskem, zjistíme, že zloději se také vloupávali nejčastěji do „ostatních objektů“. Další čísla jsou však již zajímavější. Vloupání do rodinných domů evidovali pražští kriminalisté rovněž často, oproti 446 případům ze Středočeského kraje však řešili obdobnou situaci pouze 245x. Zato mnohem častěji vyhledávali zloději byty, do nichž se vloupali v 575 případech oproti pouhým 81 ve Středních Čechách, což je pochopitelně způsobeno rozdílným typem zástavby v obou regionech.

Markantní rozdíl spatříme rovněž u vloupání se do víkendových chat, kterých se v Praze odehrálo pouhých 60. Kolik chat z oněch 417, které byly vykradeny ve Středočeském kraji, patřilo pražským rekreantům, se však již ze statistiky nedozvíme.

Prozradíme vám však, jak moc by si Středočeši měli hlídat svoje vozy a věci v nich. Více na čtěte zde!

 

Zabezpečujete důsledně svoji chatu proti zlodějům?