Před pěti lety zmizela Míša Muzikářová (12): Případ je až děsivě podobný trojské tragédii, při které byla zavražděna Anička J.

V lednu to bylo pět let od dívčina zmizení
 

V lednu to bylo pět let od chvíle, kdy Michaela Muzikářová zmizela. Ačkoliv případ tehdy sledovala celá země, dodnes se nenašlo ani tělo dívky. Do zmizení byl podle policie zapleten matčin přítel Otakar S. Ten však v roce 2017 spáchal sebevraždu. Kriminalisté pátrají dál, ačkoliv byl případ oficiálně odložen. Co se tehdy stalo?

Případ Míši Muzikářové byl až děsivě podobný případu zmizelé Aničky Janatkové. Anička zmizela v říjnu 2010 cestou do školy v pražské Tróji. Míša zmizela cestou do školy v Ústí nad Labem, kde žila. Po Aničce pátrali několik měsíců, než se vůbec našlo její tělo kousek od místa, kde zmizela. Míšu ani její tělo nenašli kriminalisté dodnes.

Děsivě podobné detaily obou případů

Děsivý je i fakt, že v obou případech spáchal hlavní podezřelý sebevraždu a pravdu o dívenkách si tak vzal pravděpodobně do hrobu. A tím to nekončí. V obou případech se podezřelý jmenoval Otakar. V případě Aničky spáchal Otakar T. sebevraždu v pražské věznici na Pankráci po nálezu Aniččina těla. K činu se nikdy nepřiznal a kriminalisté ho dodnes označují za pachatele trestného činu s vysokou pravděpodobností. Neumí tak s jistotou říct, zda Aničku zavraždil či nikoliv. 

Podezřelým v Míšině případu byl Otakar S., přítel matky dvanáctileté Míši. Různí svědci tehdy vypověděli, že se ho Míša bála. To zavdalo myšlenku, že s jejím zmizením či případnou smrtí má něco společného. Ani jeden z mužů neměl zanechat dopis na rozloučenou nebo se jakkoliv před smrtí k činu doznat. Případy tak zůstávají nedořešené, ten Míšin o něco více než Aničky. 

Odložený případ, který stále rezonuje ve společnosti

Míša, celým ménem Michaela Patricie Muzikářová, zmizela zřejmě v noci z úterý 10. na středu 11. ledna, možná ještě ve středu ráno. Matka její zmizení ohlásila až ve středu večer, přiznala ale následně, že dívku neviděla déle. Vyšlo najevo, že v den svého zmizení vůbec nepřišla do školy. Po Míšině zmizení také měla krýt právě svého partnera Otakara S., který jí měl přinést Míšin telefon a navést ji, aby policii zalhala. Ta ho policistům přinesla až o tři dny později. Odpověď na to, zda alespoň tušila, co se její dceři mohlo stát, jsou jen pouhé spekulace. 

Jde o jeden z nejznámějších případů zmizení dítěte u nás, na kterém pracovaly desítky policistů. Podle informace Prima CNN News dostávají policisté i po pěti letech od lidí nové informace, kde by se Míša, případně její tělo mohlo nacházet. Po takové době už se samozřejmě objevují domněnky, že Míša už nemusí být živá. „Nejpravděpodobnější verzí se jeví ta, že pachatelem únosu je Otakar S. Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ píše se v policejním materiálu.

Zdroj: cnn.iprima.cz, blesk.cz, irozhlas.cz

KAM DÁL: Co dnes dělají orličtí vrazi? Mrtvoly v sudech házeli do přehrady, vraždili i své příbuzné.


Životní styl

Zdraví