Stalker neunesl rozchod, expartnerce vyhrožoval smrtí

Muž neotravoval pouze svou bývalou přítelkyni. Svůj okruh postupně rozšířil i na její blízké okolí včetně současného přítele.
 

35letá žena z Příbramska se půl roku bála o život. Bývalý přítel, který ji již dříve napadl, ji obtěžoval ve dne v noci. Zasáhnout museli policisté.

 

Učebnicový případ stalkingu museli řešit příbramští kriminalisté. 41letý muž neustál rozchod se svou o šest let mladší přítelkyní. Čím vším si jeho bývalá partnerka musela projít?

 

Partnerku již dříve napadl

 

Žena od bývalého přítele musela snášet vulgární nadávky, ponižování a v neposlední řadě vyhrožování fyzickou likvidací. Obávala se přitom, že muž svá slova naplní. V minulosti ji již fyzicky napadl. Vášnivá zamilovanost přecházející v agresi u něj nebyla výjimečným stavem.

 

Telefonáty ve dne v noci

 

Ve snaze obnovit rozpadlý vztah ji začal muž obtěžovat prostřednictvím telefonu. Posílal jí SMS zprávy nebo ji kontaktoval v jakoukoliv denní i noční hodinu. Intenzita narušování ženina soukromí se od března letošního roku neustále stupňovala.

 

Ani doma se necítila v bezpečí

 

Stalker se nezdráhal obtěžovat ženu ani přímo u ní doma. Do okna jí házel kamínky, aby na sebe upozornil. Snažil se dokonce rozvrátit vztah s jejím současným přítelem. Otravoval jeho i další osoby z ženina okolí.

 

Navázal nový vztah – s policií

 

Bývalý vztah se stalkerovi obnovit nepodařilo. Seznámil se alespoň s příbramskými muži zákona. V pátek 18. září putoval do vazební věznice. „Dotyčného kriminalisté den předtím obvinili z přečinu nebezpečné vyhrožování, nebezpečné pronásledování a vydírání,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. „Za jeho chování mu hrozí šest měsíců až čtyři roky odnětí svobody.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru