Kapustňák měl na hřbetě vyrytý nápis Trump. Za jeho zohavení je vypsána odměna

Kapustňáci spolu s lenochody jsou jediní savci, u kterých není krční páteř tvořena 7 obratli
Foto: Pixabay
Kapustňáci spolu s lenochody jsou jediní savci, u kterých není krční páteř tvořena 7 obratli

Americké federální úřady zahájily vyšetřování možného týrání kapustňáka, který byl nalezen v řece na Floridě s nápisem "Trump" vyrytým na hřbetě. Podle informací agentury Reuters by zvíře naštěstí nemělo být vážně zraněno.

reklama

Zraněný kapustňák byl objeven v řece Homosassa na západním pobřeží Floridy. Místní média zveřejnila video, na němž je vidět příjmení amerického prezidenta Donalda Trumpa vyryté velkými písmeny do kůže zvířete. Není dosud jasné, jak se nápis na hřbet kapustňáka dostal, ani kdo ho tam udělal.

Vypsali odměnu na pachatele

Centrum pro biologickou rozmanitost v arizonském Tucsonu v pondělí vypsalo odměnu 5 000 dolarů (což je v přepočtu asi 108 000 korun) za informace "vedoucí k odsouzení za kruté a nezákonné zohavení" dotčeného kapustňáka.

„Je jasné, že kdokoliv zranil tohoto bezbranného a něžného obra, je schopen spáchat závažné násilné trestné činy a musí být okamžitě zadržen,“ uvedla v prohlášení floridská ředitelka této nevládní organizace Jaclyn Lopezová.

Chráněný ohrožený druh

Mluvčí americké služby pro ryby a divokou zvěř potvrdila, že agentura případ vyšetřuje. Podle ní se však na první pohled nezdá, že by kapustňák byl vážněji zraněn.

Kapustňáci jsou známí také jako "mořské krávy" a jako ohrožený druh jsou chráněni americkými zákony. Týrání tohoto živočicha je federální zločin, za nějž může soud uložit pokutu až 50 000 dolarů (v přepočtu zhruba 1,08 milionu korun) či jeden rok vězení.

KAM DÁL: Příznakem rakoviny prsu není jen bulka. Výskyt nádorů u nás neustále stoupá.

reklama
#Doland Trump #týrání zvířat #kapustňák

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.