Na léto se chystá uzavření mnoha ulic. Kde budou největší komplikace?

Řidiči se na mnoha místech musí obrnět trpělivostí už dnes
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Středočeská města plánují na letní prázdniny množství uzavírek a oprav svých ulic. V řadě případů do léta zasáhnou také již zahájené rekonstrukce. Největší středočeské město Kladno léto využije k opravám ulic v okolí škol, Mladá Boleslav zase využije k rekonstrukcím celozávodní dovolenou v automobilce Škoda Auto. A co další města?

Mladá Boleslav opravuje letos silnice od chvíle, kdy to umožnilo počasí. I tak ale město využije letní prázdniny, především pak červencový termín celozávodní dovolené ve Škodě Auto k dalším opravám. "V průběhu dovolené Škoda Auto je v plánu rekonstrukce křižovatky ulic Laurinova a Dukelská, Dukelská ulice se přitom opravuje už od března a konec by měl být 16. srpna," řekla mluvčí města Šárka Charousková. Jinak podle ní budou opravy spíše vrcholit. "Aktuálně máme pět celkových uzavírek ulic a ještě v příštích dnech další dvě přibudou."

Jednou z největších investic do ulic v Mladé Boleslavi je letos oprava střední části Ptácké ulice. Náklady dosáhnou zhruba 40 milionů korun. Ptácká je jednou z nejdůležitějších dopravních tepen ve městě v těsném sousedství historického jádra, uzavírka proto působí komplikace v dopravě. Oprava střední části navazuje na rekonstrukci první části, kterou město dokončilo v roce 2013. Opravy se pak dočká i poslední část ulice.

Pražská ulice bude nejhorší

Také v Kladně bude do léta zasahovat většina oprav, které jsou naplánované již delší dobu. Některé z nich už započaly. "Speciálně na léto připravujeme rekonstrukce komunikací v blízkosti škol, jako je ulice Vodárenská nebo Brjanská, kde by dřívější rekonstrukce významně omezovaly chod škol," řekla mluvčí magistrátu Lenka Růžková.

Největší omezení bude pro řidiče v Kladně znamenat připravovaná oprava silnice v Pražské ulici. "Protože se jedná o jednu z nejvytíženějších komunikací, její nutnou rekonstrukci provedeme také v době letních prázdnin, kdy přeci jen část obyvatel tráví léto mimo město," uvedla mluvčí. Stavbu město koordinuje se státním Ředitelstvím silnic a dálnic, které postupně vyměňuje povrch částí navazující silnice I/61 v úseku mezi Kladnem, Buštěhradem a Lidicemi.

Kladno o uzavírkách místních ulic informuje obyvatele přilehlých domů vhozením informace do schránek. "Opravy komunikací s sebou vždy přináší omezení a nepohodlí pro řidiče, proto se všem za dočasně zhoršené dopravní podmínky omlouváme," dodala Růžková.

Prázdniny zkomplikuje řada staveb

Rakovník pak na léto plánuje opravy ulic Václavská a Pod Vodárnou. Začít by měly v polovině prázdnin, uzavírka potrvá do konce října. "Dále je o letních prázdninách v plánu ulice Nad Jamkou, termín dokončení je oficiálně do konce roku, předpoklad je však do poloviny listopadu," řekl mluvčí radnice Jiří Cafourek.

Dopravu ve středních Čechách o letních prázdninách zkomplikuje také řada staveb, které již začaly a jejichž investorem je kraj. Ve středních Čechách bude řidičům třeba chybět řada mostů, které byly kvůli špatnému stavu zbourány a kraj staví nové. Obrnit trpělivostí se tak musí řidiči u Brandýsa nad Labem, kde se staví nový most přes dálnici D10 mezi Brandýsem a obcí Zápy. Řidičům bude chybět také most mezi Poříčany a Sadskou nebo nadjezd přes železnici v Lysé nad Labem.

Invalidovna v Karlíně by mohla být opravena v letech 2024 až 2025. Více čtěte zde.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru