Olympijské hry nejsou jen o radosti, ale také o bolesti. Toto jsou nejhorší zranění v historii her

Když si na olympijských hrách v roce 1992 Derek Redmond natrhl sval při sprintu na 400 m, tak mu jeho otec přispěchal na pomoc a pomohl mu závod dokončit
 

Olympijské hry začínají. Vždy přinesly jedny úžasné sportovní okamžiky, ale také zklamání a bolest. Některá zranění se, stejně jako olympijské triumfy, vryly do paměti sportovců i fanoušků. Tady jsou ty nejhorší z nich. Letos v Tokiu však bohužel budou v desítkách sportovci, kteří o vrchol kariéry přijdou kvůli koronaviru.

Annemiek van Vleutenová si natrhla tvář během cyklistického závodu žen

Jedna z nejhorších cyklistických nehod se na olympijských hrách v Riu v roce 2016 přihodila holandské sportovkyni Annemiek van Vleutenové. Holanďanka v závodu vedla, ale v jeden moment nezvládla ostrou zatáčku a z kola v obrovské rychlosti spadla.

Byla okamžitě převezena do nemocnice. Utrpěla otřes mozku a páteř měla zlomenou na třech místech. Naštěstí poté na sociální síti Twitter potvrdila, že se z úrazu zotavila.

Samir Ait Said si zlomil nohu při doskoku

Francouzský gymnasta si na olympiádě v Riu v roce 2016 ošklivě zlomil nohu při doskoku. To, že má zlomenou holenní kost, bylo vidět pouhým pohledem! Jako by toho nebylo málo, upustili ho medici, když ho odnášeli na nosítkách.

Jae Hyouk si zlomil loket při vzpírání

Vzpěrač z Jižní Koreji Jae Hyouk si na olympiádě v Londýně v roce 2012 při vzpírání ošklivě poranil loket. Vzpěračské úrazy jsou kvůli přidané váze jedny z nejhorších. Jeho loket praskl, když se pokoušel zvednout činku vážící 160 kg.

Derek Redmond si při běhu na 400 m natrhl svaly na stehně

V roce 1992 si britský běžec Derek Redmond poranil svaly na stehně na olympijských hrách v Barceloně. K úspěšnému dokončení závodu mu chybělo už jen 175 m. Jeho otec mu přispěchal na pomoc a pomohl mu závod dokončit. Tento moment bude asi navždy jedním z nejdojemnějších v historii olympijských her.

Zdroj: Givemesport

KAM DÁL: Jen pro silné povahy: Veterinář odhalil hrůzy, které vytrpělo štěně z útulku.