Pochmurný rok 2021: Opustili nás velikáni, bez kterých už český showbyznys zkrátka nebude jako dřív

Letošní rok nás mimo jiné opustila i naše milovaná Popelka Libuše Šafránková
 

Spolu s blížícím se koncem roku je čas se ohlédnout za událostmi, které nám přinesl. Jedněmi z nejhorších událostí, které nás v roce 2021 potkaly, mimo stále trvající pandemii, jsou úmrtí legendárních českých herců, hereček, zpěvaček a dalších. Kdo nás v tomto roce opustil?

Hana Maciuchová

V letošním roce nás dne 26. ledna opustila i česká herečka Hana Maciuchová, která zazářila v klasikách, jako jsou Samotáři, Lucie, postrach ulice, Krkonošké pohádky a seriál Ulice.

V minulosti se sice léčila s rakovinou prsu, ale příčinou smrti této legendární herečky byla rakovina slinivky, které podlehla ve věku 75 let.

Hana Hegerová

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ELLE Czech (@elleczech)

Na věčnost v letošním roce odešla i královna československého šansonu, zpěvačka a herečka Hana Hegerová. Jak už naznačuje její přezdívka, která se u nás vžila, Hana Hegerová se proslavila především zpěvem šansonů, ve kterých vynikala, nazývali ji také Edit Piaf z Prahy.

Vystupovala v divadle Semafor, Rokoko, ale zahrála si mimo jiné i ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Dne 23. března ve věku 89 let podlehla komplikacím po zlomenině krčku.

Libuše Šafránková

Velkou ránou pro všechny milovníky českých pohádek bylo, když nás opustila naše milovaná Popelka, legendární Libuše Šafránková. Tato televizní, ale i divadelní herečka byla jednou z nejoblíbenějších českých hereček vůbec, nasvědčuje tomu i anketa Hvězda mého srdce z roku 2008.

Filmy jako Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Vrchní, prchni!, Sůl nad zlato a další si bez ní dnes už ani neumíme představit.

Zemřela dne 7. června, tedy dva dny po narozeninách, ve věku 68 let.

Ladislav Potměšil

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NIE RAKOVINE (@nie_rakovine)

Dne 12. července roku 2021 zemřel český herec, kterého většina milovala především v jeho komediálních rolích, Ladislav Potměšil.

Zahrál si mimo jiné tátu Horáčka v kultovním Discopříběhu, Vencu Nováka v oblíbeném seriálu Hospoda a také majora Maisnera v Byl jednou jeden polda. Zemřel na rakovinu ve věku 75 let.

František Nedvěd

 

V letošním roce nás opustil také jeden z nejznámějších českých zpěváků a kytaristů František Nedvěd.

Jeho písničky se těšily oblibě zejména mezi milovníky české country, folku a trampských písní. Zahrál si mimo jiné ve skupinách Five Dogs, Brontosauři i Spiritual kvintet a mezi jeho nejznámější písničky patří Na kameni kámen, Frankie dlouhán a Stánky. 

Zemřel ve věku 73 let na karcinom plic.

KAM DÁL: Baby z Hříšného tance si plastikou nosu zničila kariéru. Fanoušci ji nepoznali.


Životní styl

Zdraví

Hobby