Záhadná úmrtí světových hvězd. Zastřelený herec přímo při natáčení a smrt díky toxické plísni

Marilyn Monroe a její smrt je předmětem několika konspiračních teorií
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Životy herců, zpěváků a veřejně známých osob jsou vždy terčem pozornosti médií a fanoušků. Pochopitelně vždy společnost zasáhne náhlé a předčasné úmrtí, a to hlavně ve chvíli, kdy nad jejich koncem visí velký otazník. Kdo ze světových hvězd odešel na věčnost za poněkud záhadných okolností?

I v České republice najdeme několik významných osobností kulturní scény, u kterých jejich skon doprovází notná dávka nejasností. Herec Jan Tříska a jeho pád z Karlova mostu, Jiří Hrzán a jeho adrenalinový kousek při šplhání po činžovním domě a třeba také smrt populárního zpěváka Jiřího Schelingera. Je pochopitelné, že ve světovém měřítku v tomto kontextu najdeme mnohem větší výběr osudů, jejichž konec je dodnes záhadou. 

Brandon Lee

Mít za otce Bruce Leeho znamená, že můžete mít velký talent pro bojové sporty, ale třeba také herectví. Když Bruce Lee zemřel, jeho synovi Brandonovi bylo pouhých třináct let. V USA se však velmi brzy vydal v jeho šlépějích. Chodil se učit bojová umění k žákům jeho otce a netrvalo dlouho a začal se také věnovat herectví. To mu bylo však osudné.

V kariéře vyšplhal vzhůru díky několika akčním filmům a jeho poslední rolí byl snímek Vrána. Chybělo pouhých sedm natáčecích dní do konce projektu a Brandon Lee byl přímo na natáčení zastřelen. Vražda? To je dodnes otázkou. Natáčela se jedna z posledních scén, kdy jeho postava měla být ve filmu zastřelena. Někdo však vyměnil slepý náboj za pravý a po natočení této scénky zůstal Brandon Lee ležet na zemi v kaluži krve. 

Byl ihned převezen do nemocnice, ale po dvanácti hodinách umírá ve svých 28 letech. Kromě záhadné změny zbraně je další smutnou okolností, že se tak stalo 17 dní před svatbou. Brandon byl pohřben u jezera  Lake View Cemetery, Capitol Hill, Seattle, Washington hned vedle svého otce. Film byl po iniciativě jeho matky a snoubenky dokončen díky dublerovi. Vrána je tak poněkud morbidní ukázkou poslední filmové role potomka slavného Bruce Leeho. 

Brittany Murphy

Krásná a nadějná herečka Brittany Murphy náhle a za záhadných okolností zemřela v pouhých 32 letech. Roztomilá energie mladé herečky je známá z filmů jako Sin City či 8 mile. Lékařská zpráva zprvu hovořila jasně. 

Zápal plic spojený s chudokrevností a nadužíváním léků. Nebyla by první hereckou osobností, která doplatila na stres a hýřivý život, který herci často vyrovnávají přehnaným dávkováním léku. 

Podobných případů bychom v Hollywoodu našli hned několik. V jejím případě se však později odhalila poněkud složitější okolnost, která nehraje. Jen půl roku po její smrti byl na stejném místě se stejnými symptomy nalezen její manžel Simon Monjack. 

Naplno se tak rozvinula teorie o toxické plísni, která se mohla ukrývat v jejich domově. Tvůrci konspiračních teorií samozřejmě přišli ještě s odvážnějším tvrzením, že mohlo jít o vraždu. Co je na tom pravdy? 

Marilyn Monroe

Smrt slavné herečky, která se stala symbolem americké krásy, je zcela pochopitelně terčem několika konspiračních teorií. Ještě aby ne, když s ní udržoval poměr prezident John F. Kennedy. V roce 1962 její smrt zasáhla a šokovala celý svět. Oficiální zpráva hovoří o tom, že se mladá a krásná herečka předávkovala léky, které používala na nespavost. Jedna z prvních teorií si pokládá otázku, zda tak učinila náhodou nebo záměrně.  

Odvážnější verze pracuje se scénářem, že jí léky byly dány vládním zmocněncem. Mělo jít tak o kruté uklizení poměru prezidenta Kennedyho doslova pod zem. Aféru se stejně nepodařilo ututlat a o tom, jak zemřel Kennedy, snad ani třeba vyprávět. Americká herecká ikona tak odešla ve svých 36 letech za velmi zvláštních okolností. 

KAM DÁL: Hromadná sebevražda ve jménu Krista, Lenina a Jima Jonese. Chrám lidu a jejich šílený konec děsí dodnes

 


Životní styl

Zdraví

Hobby

Osobnosti