Jako dítě skončil v popelnici, nikdo o něj nestál. Dnes je Freddie Figgers milionář a jeho příběh šokuje davy

Freddie Figgers, opuštěné dítě, dostal svůj první počítač v devíti letech. Byl to začátek jeho celoživotní vášně. Dnes je z něj úspěšný technologický vynálezce
 

Našli ho mezi odpadky, to mu ale nezabránilo mířit vysoko. „Nikdy nenechte okolnosti, ve kterých se nacházíte, definovat to, čím jste,“ vzkazuje Freddie Figgers. Celý život na něj pokřikovali, že je dítě z odpadků. Cítil se hrozně. Jeho táta na něj musel čekat na zastávce, aby ho spolužáci nešikanovali. Jeden den se ale všechno změnilo.

Když bylo Freddiemu 8 let, tak mu jeho adoptivní otec prozradil něco, co by ustál jen málokdo. Po zbytek života na to nezapomněl. „Tvoje biologická máma tě odhodila. Já a Betty Mae jsme tě nechtěli poslat do děcáku, tak jsme tě adoptovali.“

Mezi odpadky

Freddie byl totiž jako miminko pohozený vedle kontejneru na odpadky v americkém státě Florida „Když jsem to slyšel, byl jsem v šoku. Cítil jsem se hrozně. Cítil jsem se nechtěný. Můj táta mě ale vzal za rameno a řekl mi, ať se tím nikdy nenechám znepokojit,“ vzpomínal Freddie.

Jeho adoptivnímu otci Nathanu Figgersovi a jeho adoptivní matce Betty Mae bylo v době, kdy se Freddie našel, přes 50 let, přesto se ho ale ujali.

Dali mu všechnu péči a lásku, kterou mu dát mohli. Doma určitě nijak nestrádal. Horší to ale bylo ve škole. Když se jeho spolužáci dozvěděli o tom, že je adoptovaný a kde ho jeho rodiče našli, začali ho šikanovat.

Šikana

Nadávali mu a pokřikovali na něj. „Pamatuju si, že někdy, když jsem vystupoval z autobusu, tak mě starší děti popadly a strčili do popelnice.“

Šikana se postupně zhoršovala. Nathan na něj musel každý den čekat u autobusu, aby ho doprovodil domů. Nakonec se ale děti začaly smát i Nathanovi. „Podívejte na toho staříka s holí,“ pokřikovaly.

Pro jeho syna byl ale hrdinou. „Můj táta vždycky všem pomáhal. Vždycky zastavil, aby pomohl s rozbitým autem. Také dával jídlo chudým. Byl prostě úžasný.“

Začátek celoživotní vášně

Freddie byl počítači fascinovaný už odmala. Jeho rodiče si je ale nemohli dovolit. Jednou ale našel starý a rozbitý "stroj" značky Macintosh na dobročinném bazaru. Protože nefungoval, byl opravdu za babku a jeho rodina mu ho mohla koupit.

Nadšeně si ho přinesl domů a celý ho rozebral. Na první dobrou našel, co s ním bylo v nepořádku, a dokázal ho opravit pomocí součástek ze starého rádia. Poté, co se počítač po 50. pokusu o jeho opravu skutečně zapnul, byl Freddie štěstím bez sebe. V ten moment věděl, že se chce věnovat technologiím.

To také udělal a nyní je z něj milionář. Dokonce má svou vlastní technologickou firmu Figgers Communications, jejíž hodnota se odhaduje na 62 milionů dolarů.

Zdroj: BBC

KAM DÁL: Devítiletý chlapec kvůli covidu téměř oslepl. Tato nebezpečná infekce patří mezi symptomy nemoci.