Devítiletý chlapec kvůli covidu téměř oslepl. Tato nebezpečná infekce patří mezi symptomy nemoci

Mezi vedlejší účinky nákazy koronavirem se řadí i orbitální celulitida
  |   zajímavost

Koronavir má spoustu různých dobře známých příznaků podobných chřipce a nachlazení. Existují ale i méně známé symptomy nemoci covid-19, které vám mohou způsobit velmi vážné zdravotní problémy, "covidové oko" je jedním z nich.

Zac Morey, žák páté třídy, se nakazil virem covidu, bohužel se u něj ale mimo běžné příznaky této nemoci objevilo i tzv. "covidové oko"

Nebezpečný symptom "nepřišel" hned, nepříjemný problém s jeho levým okem se objevil až sedm dní poté, co mu vyšel pozitivní test na koronavirus. Propukla u něj totiž infekce s odborným názvem orbitální celulitida. Tento nepříjemný jev se mezi vedlejší účinky nákazy koronavirem řadí podle několika odborných studií.

Orbitální celulitida způsobuje velmi výrazný otok oka, který následně znemožňuje jeho otevření, a připraví tak člověka, u kterého vypukla, na nějaký čas o schopnost na dané oko vidět.

Matka chlapce si nejříve myslela, že o nic nejde a oko chlapce bolí z nadměrného sledování obrazovky počítače, opak ale byl pravdou. Oko malého Zaca nateklo do neuvěřitelných rozměrů a musel být hospitalizován v nemocnici, kde mu byla podána antibiotika.

Jeho matka se dokonce bála, že „jeho oko exploduje“, bylo totiž údajně tak nateklé, že tomu pohled na něj nasvědčoval.

Zac se poté naštěstí zcela uzdravil a na oko nyní opět vidí, jeho rodina ale chtěla před tímto příznakem varovat ostatní.

Musel sice v nemocnici strávit Vánoce, dokonce i dárky si musel rozbalit na nemocničním lůžku, naštěstí už mu ale z této infekce žádné další zdravotní komplikace nehrozí.

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Omicron: Díky tomuto příznaku poznáte novou mutaci koronaviru okamžitě.


Životní styl

Hobby