David Švehlík se vzdal kněžského celibátu kvůli Schneiderové. Ta ho pak opustila

David Švehlík se vrátil v seriálu Kriminálka Anděl
Zobrazit fotogalerii (6)
  |   zajímavost

Láska herce Davida Švehlíka z Kriminálky Anděl s Jitkou Schneiderovou z Ulice připomíná romantický film. Syn filmového matadora Aloise Švehlíka chtěl být přitom původně knězem a zasvětit svůj život Bohu. Osudové setkání ho ale přivedlo na jinou cestu.

Říká se, že Jitka Schneiderová byla pro charismatického Davida Švehlíka první ženou. Než ji potkal, studoval teologii na Lateránské univerzitě v Římě a dodržoval celibát i přísný denní řád. A to navzdory rodičům, kteří s jeho rozhodnutím nesouhlasili. „Jako jedinou možnou životní cestu jsem v té době vnímal kněžskou dráhu. Dnes nemůžu nevidět, že v tom byl také velký kus naivity, romantiky, ale i lidské nezralosti a neznalosti sama sebe,“ svěřil se s odstupem let v rozhovoru pro Katolický týdeník.

Osudová zrada

Když se rozhodl vrátit a vydat se v hereckých stopách, rodičům se zřejmě dost ulevilo. Později se Švehlík nechal slyšet, že maminka dokonce plakala. Má dvě sestry, je jediný syn svých rodičů a dnes rozumí tomu, že si máma neuměla představit, že by neměl rodinu. I táta to vše nechával na něm a respektoval, když z domova odcházel. Bylo pro něj důležité, aby se uměl rozhodnout, ale také nesl zodpovědnost.

I pro půvabnou zrzku bylo setkání se Švehlíkem osudové. Nejenže skončilo u oltáře, ale také jim dalo společnou dceru Sofii Annu. Jenže jejich vztah čekala těžká zkouška, kterou neustáli. Hvězda filmu Samotáři se zamilovala do Davida Císaře, vrcholného manažera firmy nabízející sportovní módu, se kterým se brzy začala objevovat ve společnosti. Švehlík jí sice odpustil a kvůli dceři se pokoušeli dát narušené manželství znovu do pořádku, to se jim už ale nepodařilo. Soužití dvou charismatických herců tak skončilo po osmi letech v roce 2012.

Oba našli novou lásku

„Vztahy udržované kvůli dítěti jsou falešné a dítě to vycítí. Určitě je skvělé, když dítě vyrůstá v úplném vztahu, který funguje a který může jednou zopakovat. Ale ať už žijete ve vztahu, nebo ne, důležité je, aby dítě vědělo, že to, co žije, je pravda,“ prohlásila Schneiderová internetovému deníku Šíp. O pár let později na svých sociálních sítích Švehlíkovi poděkovala: „Porodila jsem si nejbližší parťačku. Díky osude a Davide.“

Hvězda Kriminálky Anděl ale samotou netrpí. Brzy se zamiloval do Venduly, učitelky na základní škole. A tu si v roce 2015 také vzal za ženu. Mají spolu dva syny a zdá se, že je mezi nimi vše tak, jak má být.

Schneiderová si dnes užívá s mladším partnerem, milionářem Lukášem Pittnerem. Na Instagramu ráda sdílí fotky ze společných dovolených i oslav. A i když je Jitka nádherná žena, která se ráda udržuje v kondici, čas je neúprosný i pro ni – v březnu jí bylo 50 let. Zda jí vztah s mladším partnerem vydrží, je otázkou. Pittner je bezdětný, takže by mohl začít toužit po svém vlastním potomkovi.

Zdroj: zeny.iprima.cz, sip.denik.cz, kafe.cz, Instagram

KAM DÁL: Pohnuté osudy legend z Ulice: Z divokého Štáfka je milující otec, další takové štěstí neměli.