Martin Dejdar

Martin Dejdar

Je hercem, filmovým producentem, tanečníkem, zpěvákem i komikem. 

V roce 1987 ukončil studium na pražské DAMU a nastoupil ke svému prvnímu divadelnímu angažmá do pražského klubového divadla Studio Ypsilon. V tomto dnes již legendárním souboru byli jeho kolegy například Jiří Lábus nebo Oldřich Kaiser a mnozí další.

V roce 1993 získal svou první hlavní roli ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Následovaly filmy Amerika a Učitel tance, za druhý jmenovaný obdržel v roce 1995 cenu Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Především svůj komediální talent a pohotovost využil Martin Dejdar při práci moderátora zábavných televizních pořadů jako Šance, Ptákoviny, Na vlastní nebezpečí nebo Vaše velká premiéra.

Pro televizi dabuje Barta Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi. V dabingu dále propůjčil hlas například i Jimu Carreymu.

Od září 2008 do října 2011 jej diváci mohli pravidelně vídat na TV Nova v původním českém sitcomu Comeback, kde hrál Františka „Ozzáka“ Pacovského.

Od roku 2019 hraje mjr. Josefa Strouhala v seriálu Specialisté.

V roce 2020 vytvořil internetový projekt „Přání pro tebe“ s cílem pomáhat hercům, hudebníkům, zpěvákům a dalším tvůrčím osobnostem překlenout výpadek příjmu způsobený omezeními provozu divadel a kulturních zařízení souvisejícími se snahou zabránit šíření viru SARS-COV-2. Prostřednictvím internetového portálu služba nabízela k zakoupení krátké audiovizuální pohlednice s přáními od českých celebrit. Spolu s aktéry webu se však stal terčem vulgárních a nenávistných útoků, které jako autor projektu odmítl snášet a projekt zastavil. Zda se původci zmíněných nenávistných útoků začala zabývat policie nebo státní zastupitelství, není dosud známo.

Jeho manželkou je Dana Švábová, sestra Michaela Švába. Ten byl v roce 2014 odsouzen na doživotí jako vůdce Švábova gangu.