Exprezidentova žena Dagmar Havlová. Populární herečka vypadá stále skvěle

Její první významná filmová role byla v legendárním snímku Juraje Herze Holky z porcelánu
 

Kdo by to do ní řekl. Bývalá první dáma České republiky Dagmar Havlová-Veškrnová slaví už 68 let. Kromě jiného se tato slavná herečka nadále věnuje svému oboru, pěstuje květiny a užívá si života. Její plastické úpravy zevnějšku jsou nepřehlédnutelné, a tak rozhodně nevypadá jako dáma v důchodu… 

Život na Instagramu se nevyhnul ani slavné herečce a bývalé první dámě Dagmar Havlové-Veškrnové. Vdova po významném českém disidentovi a prezidentovi však nadále pracuje i se svým nezpochybnitelným hereckým talentem. Jeden z posledních příspěvků na sociálních sítích ji zastihl v dobrém rozmaru při nahrávání audioknihy Karkulín. „3. den ve studiu. Dětem pro radost. A i pro tu moji. Hezký čas,” píše k příspěvku významná česká osobnost kultury, ale také politiky. 

Charita, dovolená a vzpomínky

Při letmém ohlédnutí na instagramovém profilu Dáši Havlové si všimneme, že její život rozhodně není nuda důchodcovské ligy. Vysedávání na lavičce a krmení holubů není nic pro ni. Na fotografiích uvidíme rozpracovaný obraz, rozečtené knihy, momentky z dovolené, vzpomínky na muže, herecké role, kolegy, ale také děkovné fotografie z nemocnice, kde zaměstnanci přebírají dar od charitativní organizace Vize 97, kterou Dagmar Havlová stále aktivně vede. 

Holka z porcelánu

Absolventka JAMU v Brně se stala slavnou hned na začátku své herecké kariéry. Filmy jako Dívky z porcelánu, Holka na zabití či Zítra to roztočíme, drahoušku, ale také třeba Co je doma, to se počítá. Všechny tyto filmové projekty a angažmá v divadlech Jiřího Wolkera a následně v divadle na Vinohradech z ní dělají jednu z předních hereckých person minulého režimu. 

Dagmar Havlová-Veškrnová se také v 11. února 1977 ocitá ve vydání Rudého práva v souvislsoti s podpisem tzv. Antichaty. To ovšem v roce 1998 ústy mluvčího pražského hradu Ladislava Špačka popřela. Kontorverznější je však její účast na narozeninové oslavě manželky komunistického premiéra Lubomíta Štrougala, což je vidět na dobovém záznamu v dokumentárním filmu Rodinné záležitosti. 

Nutno dodat, že Havlová se v rámci role první dámy zasloužila o mnoho dobročinných aktivit, jako je Mikulášský bazar nebo Fond porozumění, který pomáhá domovům pro postižené a seniory. 

 

KAM DÁL: Doba plastová. Vědecká studie odhalila, že plastové částice v těle matky se dostanou do plodu dítěte