Hvězda seriálu Dallas a Krok za krokem se musela vyrovnat s rodinnou tragédií. Oba rodiče byli zastřeleni v nočním baru

Herec Patrick Duffy se proslavil hlavně rolí v seriálu Dallas
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Patrick Duffy je českému divákovi známý hlavně jako Bobby ze seriálu Dallas a také Frank z Kroku za krokem. Byť by se mohlo zdát, že úspěšný americký herec prožil za svých 72 let jenom štěstí a slávu, byl by na omylu. Musel se hned několikrát srovnat s obrovskou tragédií. Co mu pomohlo se vypořádat se ztrátou nejbližších? 

Herec Patrick Duffy je českému publiku velmi dobře známý. Televizní seriály, kde hrál hlavní postavy, totiž musel vidět minimálně jednou každý. Ať už je to postava Bobbyho Ewinga z nekonečného seriálu Dallas, či z populárního komediálního seriálu Krok za krokem, kde hraje dobráckého otce Franka Lamberta. Úspěch však není všechno. Patrick Duffy se k těžkostem života postavil hrdě možná i díky víře, kterou léta praktikuje. 

Zastřelení rodiče

Asi nejbrutálnější okamžik jeho života se stal v roce 1986, kdy přišel během jedné noci o oba rodiče. Ti vlastnili skromný bar v Montaně. V listopadu je zde zastřelili dva mladíci. „Otec ty dva mladíky večer vyhodil z baru. Takže odešli a pili někde jinde. Pak se vrátili, aby mu nakopali prdel. Vešli do hospody se zbraněmi a zastřelili ho. V baru nebyl nikdo jiný, takže zastřelili moji matku i mého otce,“ prozradil Duffy magazínu Closer Weekly. 

Sean A. Wentz a Kenneth A. Miller byli za vraždu usvědčeni. První jmenovaný dostal trest na 180 let, ale druhý jmenovaný byl podmíněně propuštěn a v současnosti je 13 let na svobodě. Sám Duffy se k celé události vrací s vyrovnaným pohledem. „Nikdy jsem nepocítil tu náhlou obrovskou ztrátu. Nevěděl jsem proč, ale při pohledu zpátky myslím, že to bylo díky buddhismu,“ sdělil pro stejný deník. 

Smrt manželky

Vzhledem k tomu, že Patrick Duffy několik let aktivně praktikuje buddhismus, dokázal se v budoucnu vyrovnat ještě s jednou ničivou ztrátou. Jeho manželka Carlyn Rosserová, která mu byla celý život oporou, v roce 2017 nečekaně zemřela. Po 43 letech vztahu se tak stal vdovcem, který zůstal sám se dvěma syny. Právě buddhismus mu pomáhá se s oběma tragédiemi vyrovnat. Duffy tvrdí, že je se svými rodiči stále ve spojení, a sám se nadále považuje za ženatého muže. 

KAM DÁL: Nejbrutálnější masakr nevinných civilistů ve Vietnamu. Američtí vojáci znásilňovali, mučili a vraždili ženy i děti

 


Zdraví

Hobby