Královská rodina a jejich vzpomínka na holocaust. Kate vedla dojemný rozhovor s dvěma přeživšími

William a Kate slaví 10 let od sňatku
 

Přesně před 76 lety byly osvobozeny koncentrační tábory v Osvětimi. Den vzpomínky na holocaust tak přirozeně souvisí s dnešním datem. Vzpomínají tak lidé po celém světě a britská královská rodina není výjimkou. Svůj podíl na šíření tohoto důležitého jubilea předvedla také Catherine, vévodkyně z Cambridge. 

Královská rodina samozřejmě dodržuje všeobecné společenské rituály a den obětí holocaustu není výjimkou. Naopak se slavná manželská dvojice Kate a William vrátila k setkání, které proběhlo přesně před čtyřmi lety u bývalého koncentračního tábora Stutthof. S kým se tam tehdy setkali a k čemu se Catherin letos vrátila alespoň v online rozhovoru?

Laskavý a s úsměvem

Kdo by čekal, že Catherine bude společně se svými online hosty Zigi Shipperem a Manfredem Goldbergem probírat smutné a depresivní vzpomínky, byl by příjemně překvapen. Vévodkyně z Cambridge totiž letošní vzpomínku pojala skrze online rozhovor a oba přeživší s kterými se setkala před čtyřmi roky u bývalého koncentračního tábora Stutthof v Německu ji překvapili humorem a nadhledem. 

Na svém instagramovém účtu kensingtonroyal se tak dozvíte příběh neuvěřitelného přátelství, které žije dodnes. Nesmírně inspirující záležitost a královská rodina tak jen ukazuje, jak by se mělo pracovat se slávou pro společenský prospěch. Osoby, jako je Zigi Shipper a Manfred Goldberg, totiž přináší do dnešních dní světlo naděje. 

 

 

 

KAM DÁL: Zničené plynové komory, zdemolované ubikace a přestěhovaní vězni. Před osvobozením Osvětimi nacisté zahlazovali stopy

 

 


Hobby