Lumír z Ulice a jeho veletoče: Z neurvalého pasáka je nesmělý zamilovaný školák. Jak bude pokračovat jeho vztah s Kateřinou?

Lumír je zamilovaný až po uši. Těžko věřit, že se tak zkušený chlap nemohl odhodlat k prvnímu polibku
  |   zajímavost

Seriál Ulice se na obrazovkách usadil jako skutečně nekonečný, a tak jsme s jeho stálými postavami zažili už mnoho životních situací. Někteří zůstávají stejní, ale jiní se za tu dobu změnili k nepoznání. Tak třeba takový Lumír... 

Možná vám to také připadá jako včera, kdy jste viděli první díl nekonečného seriálu Ulice, a tak budete překvapeni, že to bylo už v roce 2005. Ano, děti, které se v tom roce narodily, jsou téměř dospělé, a tak není čemu se divit, že se i v Ulici leccos za tu dobu změnilo. Dokonce i mnohé páry se daly dohromady a pak zase rozešly, někteří se za tu dobu stihli nenávidět, zamilovat i rozvést a jiní teprve zkoumají, zda má jejich vztah naději na pokračování. 

Nesmělý Lumír je novinka

Jeden z takových nadějných začátků prožívají právě také Lumír s Kateřinou. Lumír se ale ne a ne rozhoupat k prvnímu kroku, i když sama Kateřina by jejich vztah ráda posunula trochu dál. Lumír je zkrátka příliš opatrný a bojí se, aby něco nepokazil. Pamatujete si ale, jaký rozdíl je to od chvíle, kdy prvně potkal Světlanu? Tehdy nejen že se nestyděl, ale dokonce se neostýchal nutit ji k prostituci. S dnešním Lumírem ten minulý už nemá vůbec nic společného. 

Chudá holka z Ukrajiny a rabijácký pasák

Možná si vybavíme okamžik, kdy do Ulice přijela za svým bratrem Hrihorijem z Ukrajiny také Světlana. Lumírovi se tehdy zalíbila, ale ani to ji nechránilo před jeho výpady, útoky a nadávkami, dokonce měla sloužit jako “zboží” pro zájemce o služby placené společnice nejen k večeři. Nakonec se Světlana za Lumíra přece jen vdala, ale žádná velká láska v tom nebyla. Spíš strach a obavy vzepřít se jeho vůli. A také podle toho jejich manželství po několika letech dopadlo. I když se situace u Nyklů přece jen časem uklidnila, došlo na rozvod a Světlana se vydala hledat štěstí do světa. 

Obrat o 180 stupňů

Lumír už ale tou dobou byl docela jiný člověk - tak jiný, jak to dokáže zařídit jen scenárista. Hodný, chápavý chlap, který by se pro své blízké rozdal. To byl Lumír, kterého po svém návratu z ciziny našla Světlana v Ulici. Byl to muž zklamaný, který toužil získat svoji bývalou ženu zpět, téměř za každou cenu. A Světlana? Po čase jeho vábení neodolala a došlo na druhou svatbu - tentokrát už opravdu z lásky, z níž se později narodilo i jejich jediné dítě, syn Lexík. 

Chápavý, milující, podporující... 

Jak už si pamatujeme asi všichni, Světlana se v Ulici nakonec ukázala nejen jako Lumírova manželka, ale také jako starostka. A její druhý (a stále stejný) manžel jí byl oporou, jakou by si přála každá žena. Jenomže Světlana si toho štěstí dlouho užívat neměla a před časem zničeho nic ze seriálu zmizela. A nevrátí se, protože ji scenáristé nechali zemřít. Lumír zůstal sám se starostmi o syna a také sám o sebe. Ztrátu své ženy, kterou původně “zaměstnával” jako prostitutku, nesl hodně těžce. Teď už je ale docela jinde. 

Nesmělý "studentík" - a co bude dál? 

Dnes je z dříve rabijáckého neurvalce, později hodného manžela, sebevědomého politika a starosty či chápajícího muže starostky Světlany nerozhodný a váhavý střelec, jehož vidina prvního polibku přivádí nejen do rozpaků, ale téměř na pokraj nervového zhroucení. Jak se bude dál vyvíjet jeho vztah s Kateřinou, se naplno patrně dozvíme až po tradiční prázdninové pauze. Vypadá to ale, že Lumír ukáže další ze svých chameleonských proměn… 

Zdroj: TV Nova, seriál Ulice

KAM DÁL: Žena sdílela neuvěřitelnou proměnu. Zhubla a vypadá jako úplně jiný člověk.