Ve stínu slavné maminky. Simona Stašová čekala dlouho, než se zbavila nálepky dcery Jiřiny Bohdalové

První výraznou roli ztvárnila v seriálu Přítelkyně z domu smutku
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Herečka Simona Stašová si v mládí nevybrala jednoduchou cestu. Rozhodla se totiž následovat svoji maminku Jiřinu Bohdalovou a musela se smířit s tím, že bude velmi složité vystoupit ze stínu slavné maminky. Nakonec se to ovšem podařilo a vděčí za to hlavně dvěma filmům. O jakých je řeč? 

Simona Stašová právě oslavila 66 let a její herecká kariéra bezesporu ještě není zdaleka u konce. Dcera herečky Jiřiny Bohdalové a významného seismologa Břetislava Staše šla do rizika. Rozhodla se totiž studovat hereckou konzervatoř a prestižní DAMU. 

Na protekci se však spolehnout nemohla. Naopak se její kariéra zlomila k úspěchu, až když jí bylo čtyřicet let. Do té doby se totiž objevila pouze v epizodních rolích a její herecké výkony sledovali diváci na prknech několika českých divadel. Jaká role jí změnila život? 

Slavné Pelíšky

Simona Stašová o své slavné mamince neřekne v žádném rozhovoru křivého slova. Vyslovuje ji s  respektem a vnímá ji jako kamarádku do nepohody. Že je dcerou herecké legendy, nikdy nepokládala za břemeno. 

Veřejnost však její herecký osud zpočátku nemohla vnímat jinak než z perspektivy, která vždy zahrnovala i její slavnou maminku. Ve stínu úspěchu Jiřiny Bohdalové se zatím rodila sebejistá herečka, která zvládne komické i tragické role. 

Právě jedna z těch vážnějších figur ji poprvé naplno dala příležitost k tomu ukázat, jak to s jejím talentem doopravdy je. Seriál Přítelkyně z domu smutku byl prvním krůčkem, kdy se poprvé ukázala osobnost Simony Stašové v plné polní. Už to nebyla jenom dcera Jiřiny Bohdalové. 

Zásadní zlom však přišel až s filmem Pelíšky režiséra Jana Hřebejka. Zde se ukázal její herecký talent v konfrontaci s dalšími hvězdami, jako byla Stella Zázvorková, Miroslav Donutil, Jiří Kodet či Bolek Polívka, a rozhodně nezapadla. 

Manželství s Trávníčkem

Málokdo ví, že Simona Stašová si v minulosti vzala slavného hereckého kolegu a prince z Popelky Pavla Trávníčka. Jejich vztah však vydržel pouhých pět let. O tomto období Simona zarytě mlčí, ale sám Trávníček v minulosti pro bulvární média otevřeně vysvětloval, proč jim tenkrát vztah nevyšel. Kromě toho, že ona nebyla tehdy tak slavná jako dnes, popisuje jejich soužití jako slušnou "itálii". 

Simona Stašová však už mnohokrát dokázala, že svoji popularitu si vybudovala poctivou prací, a byť na ni úspěch čekal trochu déle než na ostatní, může na sebe být pyšná. 

KAM DÁL: Provokativní narozeniny Mahuleny Bočanové ve španělském ráji. Je tu svoboda a bezpečno, tvrdí známá herečka


Životní styl

Zdraví

Hobby