Co navštívit v Ostravě? Haldu Emu, Dolní Vítkovice nebo zavítat do některého obchodu v Nové Karolině

Kam v Ostravě vyrazit?
  |   zajímavost |  Komerční sdělení

Ostrava už není městem horníků a těžkého průmyslu, jak tomu bylo před sametovou revolucí. Město prošlo proměnou, a to k lepšímu. Najdete tu historické památky, příjemná zákoutí a zajímavou architekturu. Ta se sice pojí s obdobím 50. let minulého století, ale Porubu a její obytné domy ve stylu socialistického realismu stojí za to vidět. Co dalšího vám Ostrava nabídne?

Na výlet na haldu

S těžbou uhlí souvisí další ostravská zajímavost – kuželovitá halda Ema. Jedná se o lidskou rukou vytvořený kopec ve Slezské Ostravě, který tvoří miliony tun vytěžené hlušiny z ostravských dolů. Halda je oblíbeným cílem výletů.

Je zarostlá lesy. Když se postavíte na její vrchol ve výšce asi 312 metrů n. m., uvidíte před sebou krásný výhled na krajské město. Za dobrého počasí dohlédnete až do Polska, na Nízký Jeseník, Moravskou bránu nebo Beskydy. Z haldy si pak můžete udělat procházku za nákupy v obchodním centru.

Landek Park v Ostravě

Máte-li rádi městskou turistiku, pak Ostrava rozhodně stojí za to. Nudit se tu nebudou ani dospělí, ani děti. Můžete je vzít třeba do Hornického muzea Landek Park, kde se seznámí s prací, která byla v minulosti pro život na Ostravsku tak typická. Dokonce si prohlédnete důl pod zemí. Dolů sfáráte původní těžní klecí, což je zážitek, na který se nezapomíná.

Za nákupy do Nové Karoliny

Nejmodernějším centrem zábavy v Moravskoslezském kraji je Forum Nová Karolina v Ostravě. Najdete v něm 220 obchodů se světovými značkami zboží, hypermarket, fitness centrum, obří kino, dětský koutek i restaurace. Zde si můžete nakoupit, občerstvit se dobrým jídlem, podívat se na hezký film. I děti se zde zabaví.

Krajské město ale nabízí ještě jedno nákupní centrum – obchodní centrum Futurum Ostrava. Obchody jsou tu na každém rohu. Kromě nich se zde našlo místo i na saunu, čerpací stanici, multikino i kavárnu. A co více, i toto obchodní centrum je velmi dobře dostupné, a to jak automobilem, tak městskou hromadnou dopravou.

Městská turistika či nakupování v Ostravě vás rozhodně zabaví na víc než jen jedno odpoledne. Přejeme vám spoustu zábavy.