Lékař prozradil, co nám všem žije na obličeji. Není to hezký pohled

Na obličeji nám žijí roztoči, kteří mohou mimo jiné způsobit i podráždění kolem očí nebo růžovku
  |   zajímavost

Doktor na svém profilu na sociální síti prozradil, že všem lidem žijí na obličeji malá stvoření, která vypadají jako červi a jsou příbuzní pavouků. Dokonce k jejich popisu přidal i video, které je zachycuje. Vyděsil stovky lidí.

Kožní lékař Dr. Shah si získal neuvěřitelné množství fanoušků na sociálních sítích. Tento specialista totiž začal se svými sledujícími sdílet rady týkající se zdraví jejich pokožky. Čas od času se ale na jeho profilu na sociální síti TikTok objeví několik zajímavých a někdy i děsivých faktů, které mohou řadu lidí znepokojit.

K tomu došlo i v momentě, kdy zveřejnil video, ve kterém svým fanouškům prozrazuje něco, co asi vědět nechtěli. Vysvětlil, že kdyby nyní odebral vzorky z pleti kohokoliv z nich, nebo dokonce i ze své vlastní, tak v nich najde hned několik nehezky vypadajících živočichů, které na našem obličeji žijí.

Údajně se jedná o specifický druh roztočů, který se nazývá demodex.

U většiny lidí jejich přítomnost na pleti nepůsobí žádné problémy. U některých ale mohou způsobit podráždění okolo očí, zánět u kořínků obličejových chlopků či vousů. Někdy ale mohou způsobit také nadměrné začervenání pleti neboli vznik růžovky. Těchto problémů se ale podle lékaře lze velmi snadno zbavit mimo jiné i kosmetickými výrobky s obsahem síry.

To ale sledující, kteří video zhlédli, příliš neuklidnilo.

„Jsem to jenom já, nebo vás po zhlédnutí tohohle videa začal svědit obličej?“ napsal jeden z nich.

„Existují určité věci, které bych raději nevěděl, a tohle tam rozhodně patří,“ objevilo se pod příspěvkem.

„Ti brouci mi dluží za nájem,“ okomentoval video fanoušek.

@dermdoctor Bugs on our skin #dermdoctor #dermatologist #rosacea ♬ abcdefu - GAYLE

 

Zdroj: TikTok/@dermdoctor

KAM DÁL: V Karibiku objevili obrovské monstrum. Video hada gigantických rozměrů obletělo internet.