Majitelka pohřební služby prodávala těla nebožtíků. Z jejího podnikání naskakuje husí kůže

Smrt blízkého člověka je pro každého velký zásah. Majitelka pohřebního ústavu se ale neštítila ničeho ani v takovém okamžiku
  |   zajímavost

Smrt blízkého člověka nás vždy zasáhne, a proto chceme pro poslední dny jeho těla na světě vybrat pohřební službu, která s ním bude nakládat co nejlépe. Bohužel - ne vždy se to povede. Přesvědčili se o tom klienti takového ústavu, jehož majitelka rozprodávala části těl zesnulých…

V každé oblasti podnikání se najdou lidé poctiví a pak také ti druzí. Pokud se to ale týká našich zemřelých členů rodiny nebo přátel, jde vše stranou a na nějaké pochopení pro “podnikavost” tady prostě není místo. Smrt je krutá sama o sobě a vydělávat na neštěstí druhých je doslova hyenismus. Megan Hess z Montrose v Coloradu se ale podle zjištění místních policistů neštítila absolutně ničeho. Z čeho se její sousedé stále nemohou vzpamatovat? 

Mrtvá těla prodávala k pitvám

Megan Hess byla po dlouhá léta v okolí známá jako provozovatelka pohřebního ústavu s poměrně dobrou pověstí. Kremace, za které od pozůstalých inkasovala celkem tučné sumy peněz, v některých případech vůbec neproběhly a stalo se dokonce, že části těl nebožtíků zkrátka prodávala “ke studijním účelům”. Jistě - i mladí chirurgové potřebují mít možnost nacvičit si svoje dovednosti na těle, jemuž už nemohou ublížit, ale k takovým nebožtíkům je vždy třeba dostat se legální cestou. 

Podnikala i s bezcitnou matkou

Megan Hess a spolu s ní i její stejně povedená dnes téměř sedmdesátiletá matka Shirley Koch byly za svoje podnikání, o němž by se příbuzní nebožtíků jistě raději nikdy nedozvěděli, odsouzeny k 15 (Koch) a 20 (Hess) letům ve věznici. Pohřební služba Sunset Mesa Funeral Home, kterou Megan Hess provozovala, tak už podnikat určitě nebude. Nejedna rodina místo svého člena totiž s úctou pochovala jakousi směs popela z různých těl, kterou jim Megan se svojí matkou Shirley bez jakýchkoliv výčitek nasypaly do urny. 

Trestné činy měla promyšlené

Jak je možné, že se těmto dvěma ženám podařilo prodat víc jak 550 mrtvol buď jako celá těla, nebo jejich části společnostem a školám, kde studují budoucí lékaři? Darování těla pro výzkum je ve Spojených státech legální, jejich prodej už ale nikoliv. Pokud tedy kdokoliv za takové tělo zaplatil, dopustil se i on trestného činu. Mnozí ale vůbec netušili, že jsou obětí podvodnic, když si těla odváželi. Ale i v případě, kdy byli nebožtíci odvezeni bez zaplacení, vydělala Megan Hess velké peníze. Rodině, která neměla o jejích plánech s mrtvými ani tušení, totiž bez mrknutí oka naúčtovala až tisíc dolarů za kremaci, ke které nikdy nedošlo. Navíc falšovala potvrzení o vůli nebožtíků věnovat svoje tělo na výzkumné účely. 

Na dvacet let za mříže

Meganino a Shirleyno podnikání mělo úspěch po celých osm let. Na jejich praktiky přišli policisté v roce 2018, ale až nyní byly vyneseny rozsudky dvaceti a patnácti let za mřížemi. Sama soudkyně Christine Arquello popsala agentuře Reuters tento případ jako emocionálně nejvíce vyčerpávající za celou dobu její kariéry.

V soudní síni se kromě obžalovaných sešli také mnozí pozůstalí, kteří si nenechali svoje pocity pro sebe. "Když Megan ukradla srdce mé mámy, zlomila to moje," řekla například Nancy Overhoffová podle Denver Post.

Zdroj: allthatsinteresting, BBC, Reuters

KAM DÁL: Hitlerův nejlepší přítel z mládí byl Čech. August Kubizek odhalil intimní detaily ze života vůdce.

Klíčová slova:
USA