Nejdelší mužské vlasy na světě: Vietnamský muž si je nemyl 80 let

 

Koronavirová karanténní opatření přiměla mnoho mužů na světě nechat si narůst delší vlasy než obvykle. Ale žádný z nich se nemůže rovnat Nguyenovi Van Chienovi. Tento 92letý muž z vietnamské oblasti jižní delty Mekongu je hrdým majitelem pětimetrových dredů, které si nestříhal, nemyl ani nekartáčoval téměř 80 let.

„Věřím, že kdybych si ostříhal vlasy, umřu. Neodvažuju se cokoli změnit, dokonce je ani nekartáčuju," řekl Nguyen vyznávající víru, jež doporučuje nechat nedotčené vše, s čím se člověk narodil. „Jen je chráním, zakrývám šátkem, aby zůstaly suché a čisté a aby vypadaly pěkně," dodal.

Bylo to poslání

Nguyen věří, že jeho posláním bylo nechat si narůst vlasy, které nosí stočené pod oranžovým turbanem. Ve škole si je musel stříhat, ale přestal ji navštěvovat po třetí třídě a rozhodl se, že už si vlasy nikdy neostříhá, neučeše ani neumyje.

Vlasy mu ztvrdly

„Pamatuju si, že moje vlasy byly černé, silné a husté. Česal jsem si je a upravoval, aby byly hebké. Ale když jsem vyslyšel volání božské moci, okamžitě jsem věděl, že jsem vyvolený. Dotkl jsem se svých vlasů a přes noc ztvrdly. Byly pevně spojené s mou hlavou a staly se věcí existující sama o sobě," řekl ve své vesnici asi 80 kilometrů západně od Ho Či Minova Města.

Zapomenutá víra

Nguyen dodržuje téměř zapomenutou víru známou jako Dua, anebo také kokosové náboženství. Jméno dostala podle svého zakladatele, který tvrdil, že přežívá jen na kokosových ořeších, aby si udržel vitalitu. Dua je ve Vietnamu zakázaná coby falešná víra.

KAM DÁL: Nejkrásnější náměstí Evropy ve stínu Pražského hradu. Umění a krása na každém rohu


Životní styl

Hobby