Nejpodivnější sekta v Česku. Vesmírní lidé a Aštar Šeran promlouvali skrze dojičku v kravíně

Sám velký Aštar Šeran!
 

Vzpomínáte si na pestrobarevné obrázky a blonďatého velitele vesmírné flotily Aštara Šarana? Není řeč není o laciném komiksu z trafiky, ani dopoledním sci-fi seriálu v televizi. Jedná se totiž o náboženskou sektu, která u nás vznikla na počátku devadesátých let a ano, mnoho lidí této prazvláštní teorii o Andělích světla věřilo. Kdo stál za tímto podivným uskupením? 

 

Duhové barvy, dokonale dlouhé blonďaté vlasy a svítící modré oči. Vesmírní lidé na obrázcích vypadají jako dokonalé bytosti, které se skrze několik vyvolených snaží telepaticky spojit s lidstvem, aby ho uvítali na lepším místě ve vzdálené galaxii. Tato pohádka má jeden zásadní háček. 

V devadesátých letech totiž existovalo mnoho lidí, kteří jí věřili bezmezně. Ten, kdo má šíření této podivnosti na svědomí, se jmenuje Ivo Aštar Benda. Jako jeden z mála lidí na této planetě má údajně schopnost telepaticky hovořit s Anděly Světla a díky tomu vznikl kult, který ve světě nemá obdoby. 

Svatá dojička

Píše se rok 1995. Pracovnice v kravíně Miloslava Drsková začala komunikovat s Plejáďany díky vlivu účetního Michaela Hesemanna. O dva roky později se setkává s Ivanem A. Bendou, který po vzoru paní Drskové učinil spojení s vesmírnými lidmi poprvé 1. září 1997. Společně se tak stali vyslanci jejich poselství na Zemi. 

Benda vydal přes deset knih, kde se věnuje této podivné vesmírné civilizaci. Dílo s názvem “Rozhovory s Poučením od Mých Přátel z Vesmíru” byl zpočátku hit. První díl byl zcela vyprodán. Benda později založil internetové stránky, občany bombardoval e-maily a schránky se plnily pestrobarevným obsahem popisující svět kolem Aštara Šerana. 

Tím samozřejmě nevědomky vytvořil velmi vděčný terč vtipálků, protože pokud máte všech pět pohromadě, jinak se ani na tento podivný projekt dívat nelze. Bendovy údajné záběry vesmírných lodí přistávajících na Zemi a přelety lodí na obloze prohlubovaly důvěřivost naivních členů pomalu se rozšiřující sekty. 

Nebeská brána

Vesmírní lidé byli také spojováni s americkou sektou Nebeská brána, která však cestování k vysněné lepší vesmírné společnosti použila ten nejextrémnější “dopravní” prostředek. Hromadně totiž v roce 1997 spáchali sebevraždu. Pojila je víra ve vysvobození vyvolených lidí před koncem světa na Zemi, které lze učinit pouze cestováním s vesmírnou flotilou. Čeští Vesmírní lidé vedení Bendou však sebevraždu striktně odmítali. 

A kdo jsou vlastně ti pestrobarevní lidé s aurou andělů, kteří strašili svojí nevinností 80 % populace, která našla jejich vzkaz v poštovní schránce? Podle Aštara Bendy se jedná o harmonické společenství, kde neexistuje lež, válka, nemoci, hlad ani otroctví. Žijí v dokonalé souhře s přírodou a společně komunikují telepaticky. Jejich jedinečnost nespočívá “pouze” v chování, ale také disponují tou nejmodernější technologií, takže jim stačí pracovat dvě hodiny denně. 

Aštar Šeran údajně kontaktoval politické špičky USA a SSSR krátce po ukončení druhé světové války, aby pomohly zdejší civilizaci eliminovat hlad, lidské nerovnosti a pomohly ukončit všechny války mezi lidmi. Lídři mocností však s díky laskavou nabídku odmítli. 

Aštar Šeran a jeho kolega Ptaah se podle Bendy nevzdávají a nadále lidský druh na Zemi chrání před silami Temných světů. Podle tragické teorie je totiž lidstvo a věci na Zemi z 95 % očipováno právě touto zlou silou. Vesmírní lidé bojují za nedotčených pět procent. Nepřítel je označován jako ještírek a na Zemi je velitelem temných sil religionista Zdeněk Vojtíšek. Vědecká autorita je totiž velkým odborníkem na sekty a kulty na Zemi.

Největší slávu Vesmírní lidé prožili v letech 1998 až 2002. Sám Aštar Benda absolvoval více jak 200 přednášek do roku 2006. Vzhledem k tomu, že flotila stále nepřicházela, tak postupně sektu Andělů Světla lidé hojně opouštěli. 

Dnes už se jedná spíše o umírající společenství, které udržuje při “životě” pouze několik desítek asociálních individuí, které jednou za čas aktualizují informace na stále plně funkčních webových stránkách. A ano, je to stále velká zábava. 

KAM DÁL: Revolucionář, který neuměl programovat. Steve Jobs na začátku prodal auto, aby mohla vůbec firma existovat.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru