Neměří se všem stejným metrem: Thajský král i přes karanténní opatření pobývá v bavorském hotelu

Když jste král, můžete asi vše...
 

Zatímco Němci se kvůli nákaze koronaviru musí vyrovnat s rozsáhlými omezeními a mnohé hotely v zemi nemohou ubytovávat turisty, pro thajského krále Mahá Vatčirálongkónu platí výjimka. Zkrátka všichni jsme si rovni, jen někteří si jsou rovnější.

Luxusní hotel v bavorském alpském středisku Garmisch-Partenkirchenu dostal podle deníku Bild od úřadů zvláštní povolení, aby mohl pro monarchu a jeho 20členný dámský doprovod nadále zůstat otevřený.

Úřady udělení výjimky zdůvodnily tím, že král a jeho svita i se služebnictvem tvoří homogenní skupinu. V grandhotelu Sonnenbichl jsou Vatčirálongkóna a jeho doprovod jedinými hosty, pro veřejnost je zařízení uzavřeno.

Může se pohybovat kdekoli

Podle Bildu pro krále rovněž neplatí omezení pohybu, které Německo zavedlo. Jeho doprovod je tak například často vidět v Garmisch-Partenkirchenu na vyjížďkách na kolech. Policie nicméně serveru FOCUS Online sdělila, pro krále a jeho lidi nařízení rovněž platí, žádné prohřešky ale policie v jeho případě neregistruje.

Portál poznamenal, že král má pověst požitkáře. Se třemi předešlými manželkami má dvě dcery a pět synům. Jeho nynější ženou je bývalá letuška Sutchida, kterou jmenoval královnou. Souběžně si rovněž vydržoval oficiální konkubínu, kterou ale po pár měsících kvůli neloajalitě zbavil titulu královské družky.

KAM DÁL: Zdravotní pojišťovny přijdou o stovky miliardy korun. Bude nutná pomoc státu.