Pravdivý příběh upíra ze Sacramenta: Richard Chase pil krev svých obětí a jedl části jejich těla, zabil i nemluvně

Irena Liptáková nenáviděla svou snachu, skončilo to tragédií
  |   zajímavost

Během jednoho měsíce zemřelo v Kalifornii šest lidí. Jejich vrahovi se přezdívalo upír ze Sacramenta, protože pil krev svých obětí a jedl části jejich těla. Každou svou oběť rozřezal. Odsouzen byl k trestu smrti v plynové komoře, k tomu ale nikdy nedošlo. Dne 28. prosince 1980 se předávkoval ve své cele antidepresivy. 

Ačkoliv někdy jsou sérioví vrazi nenápadní a přátelští členové společnosti, u Richarda Chase to bylo přesně naopak. Agresivně se projevoval už jako dítě a když mu bylo 23 let, skončil poprvé na psychiatrii. Jen o čtyři roky poprvé spáchal svou první vraždu. Žíznil po krvi a byla pro něj lékem na jeho problémy. 

Už jako dítě nebyl normální

Už v dětství vykazoval všechny známky tzv. Macdonaldovy triády. Jde o soubor tří faktorů, o kterých se tvrdí, že jsou-li přítomny alespoň dva, naznačují pozdější násilnické chování, zejména opětovné trestné činy. Patří mezi ně týrání zvířat, posedlost žhářstvím a pomočování. Chase byl také v pozdějším věku silně drogově závislý.

V 70. letech strávil Chase nějaký čas na psychiatrickém oddělení, poté byl umístěn do blázince. Stalo se tak ve chvíli, kdy si vstříkl do žíly králičí krev. Pro jeho posedlost krví se mu začalo přezdívat Drákula. Opakovaně byl přistižen, jak zabíjí ptáky, aby vypil jejich krev, nebo jak injekční stříkačkou vytahuje krev z terapeutických psů. 

Kuchal zvířata a konzumoval je v syrovém stavu

Když v léčebně usoudili, že je Chase již v pořádku, propustili ho a svěřili do péče matky. To bylo vskutku nešťastné rozhodnutí, protože jeho stav se ve skutečnosti nijak nelepšil a psychotickým vizím podléhal čím dál častěji. Mluvilo se o schizofrenii. Jeho matka mu našla byt, ve kterém bydlel s dalšími spolubydlícími, ti od něj ale brzy utekli z důvodu jeho zvláštních zvyků. Chodil doma například nahý. Když zůstal v bytě sám, nebylo už nic, co by ho od jeho zvrácených představ odvrátilo. Začal zabíjet a kuchat zvířata, ta poté konzumoval v syrovém stavu. 

Svou první vraždu spáchal dva dny před silvestrem v roce 1977, a to tak, že Ambrose Griffina zastřelil z jedoucího auta. Byl to jednapadesátiletý otec dvou dětí. O dva týdny později se pokusil vloupat do domu nejmenované ženy, ta měla ale zamčeno. Po zatčení Chase uvedl, že to bral jako znamení, že není vítaný. Kdyby bylo ovšem odemčeno, bral by to jako pozvání. Jednou ho u sebe doma také nachytal pár, kterému se pokusil vykrást dům. K tomu jim ještě pomočil a znečistil postýlku jejich dítěte

Sex s mrtvolou a znetvoření těla

Jeho další vraždou byla Teresa Wallin, která byla ve třetím měsíci těhotenství. Zastřelil ji, poté měl sex s její mrtvolou, během kterého ji bodal nožem, vykuchal ji, odřízl bradavku, vypil její krev a do krku jí nacpal psí výkaly, které posbíral na dvorku. 

Za oběť mu padla také osmatřicetiletá Evelyn Miroth, Danny Maredith a šestiletý syn Miroth a 22měsíční synovec. Chase se i v tomto případě uchýlil k nekrofilii a kanibalismu. Vyděsilo ho zaklepání na dveře, tak ujel v Dannyho autě a tělíčko nemluvněte si vzal s sebou. Policie ho zanedlouho zatkla, po zveřejnění identikitu ho nahlásila bývalá spolužačka. Když vyšetřovatelé prohledávali jeho byt, se zděšením zjistili, že stěny, strop, podlaha, veškeré nádobí a další, je potřísněné krví. Tělíčko nemluvněte se našlo až o dva měsíce později, chyběla hlava. 

Odsouzen k trestu smrti už se plynové komory nedočkal. Sám se předávkoval antidepresivy.

Zdroj: Denik.cz, murderpedia.org, wikipedia.org

KAM DÁL: Vraždící tchyně Irena Liptáková: Snacha z dětského domova se jí do rodiny nehodila.


Zdraví

Hobby