Bez jehly, bez bolesti, bez rizika: O krásné plné rty se místo botoxu postará příroda. Zvládne to každý doma

Krásné plné rty můžete mít i zadarmo. Stačí poslouchat přírodu...
  |   zajímavost

Krásné plné rty jsou odjakživa přitažlivé a mnohé ženy kvůli nim v dnešní době podstupují nepříjemné zákroky, které se neobejdou bez botoxu a jehly. Navíc výsledek může působit nepřirozeně, zvláště při honbě za co nejvýraznější změnou. Proto by bylo dobré vzpomenout si na naše prababičky a využít přírodní pomocníky. Výsledkem budete překvapeni. 

Je logické, že botoxové injekce vydrží pravděpodobně déle než šetrné ošetření rtů přírodními metodami. Na druhou stranu se ale dočkáme krásného, zdravě a hlavně přirozeně vypadajícího výsledku. Pokud chcete svými rty upoutat přítele nebo snad celou společnost, můžete se s důvěrou obrátit na staré, ale osvědčené metody. 

Voda a zase voda... 

Nejdůležitější, ale často opomíjená je pravidelná péče o rty, které ze své podstaty nemají moc možností bránit se času a hlavně venkovním podmínkám. Proto, abychom si udrželi jejich stále mladistvý a plný vzhled, nesmíme zapomínat na hydrataci. Nejde jen o rtěnky, které tuhle službu rtům – alespoň podle letáků - nabízejí, ale hlavně o dostatečné zásobení celého těla tekutinami. Jednoduše řečeno: nezapomínejte pít! 

Jezte s rozumem

Kromě vody potřebují každé rty také dostatek živin, tedy jak vitamínů, tak i minerálů, které bychom jim měli poskytnout díky vyvážené a uvážené stravě. I když se to může zdát zbytečné, je dobré při plánování oběda myslet i na to, jaký vliv bude mít právě na tuto okrasu obličeje. A tak bychom neměli zapomínat na vitamíny B a E v jakékoliv formě, dále by v našem jídelníčku rozhodně neměla chybět mrkev nebo třeba vejce. 

Jednoduché cviky pro krásné rty

Pokud budete dodržovat těchto několik jednoduchých rad, měly byste se zanedlouho při pohledu do zrcadla spokojeně usmívat. A to je důvod, proč to všechno děláte. Pro krásný úsměv. Ostatně právě úsměv je jedním z důležitých cviků tak zvané obličejové jógy, která vám s formováním rtů také účinně pomůže. Jestliže jste v této „sportovní disciplíně“ zatím začátečníky, bude stačit, když si několikrát denně a hlavně s výraznou mimikou zopakujete učivo prvního stupně – tedy samohlásky (a, e, i, o, u). Při vyslovení každé hlásky se přitom soustřeďte na to, abyste pohyby rtů dovedly do dokonalosti, nic neodšvindlovaly a aby se všechny drobné svaly co nejvíce procvičily. I to přispěje k lepšímu vzhledu vašich rtů.

Jednoduché přírodní triky

Kdyby ani všechno již zmíněné nestačilo, pak je možné zkusit okamžitý účinek některých triků, který sice nevydrží nastálo, ale třeba na večerní oslavě odvedou svůj díl práce. Jedním z velmi dobrých pomocníků pro získání lepšího vzhledu jsou docela obyčejné jahody. Potření rtů rozkrojenou jahodou dokáže doslova divy. Stejně tak pár kapek citrusové šťávy udělá s vašimi rty divy. 

Je pravda, že ne všichni máme vždy k dispozici jahody, ale mentolovou („pálivou“) zubní pastu máme doma všichni. Proto nic nebrání jejímu využití. Při čištění zubů tedy nezapomínejme ani na rty. Masáž štětinkami zubního kartáčku spolu s účinky mentolové pasty rty prokrví a rázem budou červenější, výraznější a zdravěji vypadající. 

Kdo by měl raději sladkou kúru, pro toho je tady také jedna dobrá zpráva. O rty se dokonale postará včelí med. Stačí je potřít a vydržet několik minut, než si sladkou masku olíznete. Při každodenní medové péči se vám rty brzy odvděčí ještě krásnější podobou. 

 

Ještě se domníváte, že se bez botoxu neobejdete? Možná by stálo za to zkusit nejprve některou ze zmiňovaných metod. 

Zdroj: goodhousekeeping, healthline

KAM DÁL: Andrea Verešová a podprsenka nejsou velké kamarádky. Modelka si zase vyrazila bez

 


Životní styl