Tip na výlet: Dačický dům nabízí unikátní výstavu, tohle jinde neuvidíte

Desítky turistů nyní láká velmi zajímavá výstava konaná v Dačickém domě v Kutné Hoře, takže pokud nemáte například už o nadcházejícím víkendu co dělat, volba je jasná. K vidění jsou totiž skutečné skvosty české historie.

16.06.2017 - 12:32   |  
Dačický dům momentálně vystavuje opravdová skvost
Zobrazit fotogalerii (4)

Pozdně gotická kutnohorská stavba je atraktivní už sama o sobě. Ovšem nyní jsou v budově kromě stále interaktivní expozice k vidění opravdu velmi atraktivní kousky. Návštěvníci navíc nemusejí spěchat, jelikož se budou moci kochat až do poloviny ledna následujícího roku. 

Čím Dačický dům láká?

Momentálně zde probíhá výstava "Klenoty a šperky králů" a také autorských šperků Jiřího Urbana. "Nejatraktivnější je určitě Svatováclavská koruna. Vystavujeme ale také kopii lombardských králů, korunu římského krále a posmrtné koruny Přemysla Otakara II.," láká k prohlídce ředitelka Dagmar Fundová.

Dačický dům je významný svým zachovaným pozdně gotickým jádrem a vrcholně barokní fasádou se zbytky gotických prvků, tvoří nároží Komenského náměstí a Rejskovy ulice v Kutné Hoře.

Kdo má ale zájem vidět onu legendární Svatováclavskou korunu, tak by si měl s návštěvou Kutné Hory pospíšit. Zapůjčena je totiž pouze do konce července. 

Ještě po několik měsiců je možná obdivovat šperky pro královnu Alžbětu II., náhrdelníky, prsteny z originální dílny již zmíněného autora Jiřího Urbana, ale také Kříž pro papeže Jana Pavla II. Záštitu nad výstavou převzalo Ministerstvo kultury ČR. 

"O výstavě se již začíná mluvit a navštěvníků začíná pomalu přibývat. Samozřejmě je nejvíce láká především vidět Svatováclavskou korunu," dodala manažerka provozu Dačického domu Eva Novotná.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.