Nejdražší telefony světa. Tenhle luxus znamená vysolit pořádný balík

Nejdražší telefon světa v akci
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Říkáte si, že by už to chtělo váš současný mobilní telefon vyměnit za nějaký povedený a hlavně novější model, který bude navíc pořádně kvalitní i po technologické stránce? Pak se podívejte na vychytávky dnešní doby, které jsou k dispozici těm, kteří si nenechají pro korunu vrtat koleno.

Máte hluboko do kapsy? Pak to asi není nic pro vás. Na druhou stranu, proč se nepodívat, co vše si můžete pořídit, pokud budete v životě úspěšní a pár tisícovek pro vás znamená jen menší dýško v restauraci. Tyhle mobilní telefony jsou skutečně pořádně vymazlené a pořídit si je mohou jen skuteční boháči.

Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 (95,5 milionů dolarů)

Máte doma přebytečných skoro 100 milionů dolarů a zakrývá vám je pouze prach? Pak pro vás máme řešení, jak je investovat. Sice to nebude zrovna rozumná investice, ale proč si neudělat radost, že? Jedná se model firmy Apple, o jehož vysokou cenu se stará primárně jeden velký růžový diamant s osmnácti karáty.

Tělo mobilu jinak pokrývá osmnáctikarátové zlato. Kdyby to na vás už bylo moc, pak si můžete pořídit "jen" platinovou verzi, která stojí 48,5 milionů dolarů. Každopádně tenhle model se už asi nevyplatí zapomenout někde v taxiku po prokalené noci. O unikát se zasadila americká společnost Falcon. Pokud k nim chcete pořídit malého příbuzňáčka ve formě stylových sluchátek z platiny nebo zlata, pak si připravte pár drobných, konkrétně nějakých 300 000 dolarů.

iPhone 5 Black Diamond (15,3 milionů dolarů)

Svého času držel i rekord, dneska se ale musí spokojit s druhým flekem. Každopádně se opět jedná o model od Applu. Sice za něj dáte “pouhých” 15,3 milionů dolarů, což je oproti nejdražšímu mobilu sranda, ale pořád to je luxusní kousek, který pochází z dílny Stuart Hughes, která se na podobné kuriozity specializuje.

Pozoruhodná suma je v tomto případě díky černému diamantu, který má hmotnost hned dvacet šest karátů. Pro majitele tohoto skvostu byl také přístroj na zakázku vyroben a samozřejmě si přál zůstat v anonymitě. Na mobil bylo v tomto případě použito hned 135 gramů čtyřiadvacetikarátového zlata a také více než 600 dalších menších diamantů.

iPhone 3G King’s Button (1,5 milionu dolarů)

Benda prostě jen pro Apply. Svého času tento kousek budil respekt a ostudou rozhodně není ani v načatém roku 2018. Zájem na sebe stále dokáže přitáhnout kombinací osmnáctikarátového žlutého, růžového a bílého zlata. Telefon je dál osazen jedním centrálním velkým diamantem, dojem pak dotváří orámování řadou kamenů menších.

Celá paráda vzešla z dílny švýcarského výrobce GoldVish, který se orientuje na personalizaci primárně právě u mobilů.

Diamond Crypto Smartphone (1,3 milionu korun)

Tento kousek je vyroben z platiny, osmnáctikarárového bílého zlata, boky a zadní část je pak z luxusního ebenového dřeva. Na klávesách můžete najít hned osmadvacet diamantů, po stranách pak dalších padesát.

Samotnou dominantou je pak velký modrý kámen, který je umístěný na středovém tlačítku. Toto zařízení vyrobil výrobce z Ruska, konkrétně JSC Ancort, návrh je ale z hlavy rakouského klenotníka Petera Alloisona. Mobil má kromě luxusního vzhledu též speciální šifrovací algoritmus.

GoldVish Le Million (1,3 milionu dolarů)

Konečně něco jiného než Apple. Tento kousek navrhl designér Emmanuel Gueit, který pochází ze Švýcarska. K výrobě v tomto případě skvěle posloužilo osmnáctikarátové zlato, přičemž mu poměrně slušivý doprovod dělají stodvacetikarátové diamanty.

Design je v tomto případě poměrně neortodoxní, jelikož je spodní i vrchní část telefonu vytvarována do jakéhosi rohu. Pokud vás tento model zaujal a máte zájem si ho třeba pořídit, tak pravděpodobně bude pozdě. Vyrobena byla totiž pouze limitovaná edice ve výši 100 kusů.